İlbeyli Ankara'da Çözüm Arıyor

Ceyhan'ın en çok istihdam sağlayan fabrikası İlbeyli Beyteks son günlerde yaşadığı sıkıntıları aşmak için Ankara'da çözüm arıyor.
Bu haber 24-02-2015 11:04 eklenmiş ve 2250 kez görüntülenmiştir.

İlbeyli Ankara'da Çözüm Arıyor

Ceyhan'ın en çok istihdam sağlayan fabrikası İlbeyli Beyteks son günlerde yaşadığı sıkıntıları aşmak için Ankara'da çözüm arıyor.

1993 yılında Ceyhan'da iplik üretimine başlayan Beyteks Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 2005 yılından sonra Osmaniye ve Kadirli Organize Sanayi Bölgesi’nde yerini alarak büyümeye gitti. Kurulduğu gün itibarıyla işsizliğin çoğaldığı, fabrikaların teker teker kapandığı Ceyhan’a adeta CAN DAMARI görevini üstlenmişti.

Ödemelerinde her hangi bir aksama yaşamamasına rağmen yapılan dedikodular neticesinde bankaların teminat konusunda yarattığı zorluk firmayı zor duruma düşürdü. Birçok büyük bankanın yanı sıra Banka Asya ile de çalışan firma, ithalat yaptığı ülkelere teminat mektubunu bu banka üzerinde verdiği, söz konusu bankada son zamanlarda yaşanan durum firmanın mal almasında sorun yaşamasına neden oldu. Bu sorunla birlikte diğer bankalar da aylardır firma hakkında üretilen kara propagandayı gerçekmiş gibi algılaması, teminat verme konusunda tereddüt yaşaması firmanın pamuk girdisini etkiledi.

İlbeyli Tekstil Sanayi yöneticisi Ali İlbeyli yaşadıkları bu zor günlerden kurtularak Ceyhan'da sürdürdükleri faaliyet devam edebilmek için Ankara'ya giderek Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'la bir görüşme yaptı. 

Beyteks'in binlerce çalışanı ve  Ceyhan'lılar  Ali İlbeyli'nin  iyi haberlerle dönmesini bakliyor.

ETİKETLER : İlbeyliBeyteksKrizEkonomiNecdet ÜnüvarAli İlbeyli
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları