Büyükşehir destekliyor, engelli birey üretiyor

Zihinsel engelli bireyler, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği proje kapsamında Kurtür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu’nu bitirerek sertifika aldı.
Bu haber 31-05-2015 22:08 eklenmiş ve 1213 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir destekliyor, engelli birey üretiyor

 

Zihinsel engelli bireyler, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği proje kapsamında Kurtür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu’nu bitirerek sertifika aldı.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Engelli Bireylere İş ve Meslek Edindirme Derneği’nce (EBİMED) düzenlenen Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu Sertifika Töreni, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, engellilerin üretebildiği, rahatça hareket edebildiği bir Adana oluşturulmasına büyük önem verdiğini söyledi.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, 

“Bugün verilen aslında bir sertifika değil, engelli bireylere fırsat tanındığında onların neler yapabileceğini kanıtlayan bir vesikadır. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli bireyleri birlikte yaşayacağımız, birlikte hareket edeceğimiz vatandaşlarımız olarak görüyoruz ve bu konuda farkındalık oluşturma çabalarını yürütüyoruz.  Bu konuda eğitim çalışmalarımız gerçekleşecek ve Türkiye’ye engelsiz bir şehrin nasıl olacağını göstereceğiz. Engelliler bizden maddi destek, yardım beklemiyor, engelliler bizden kendileriyle ilgili farkındalık göstermemizi istiyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok çok önem verdiği bir konudur bu. Biz sosyal belediyeciliği, sivil toplum kuruluşlarımızla, engellilerin bir araya geldiği yapılanmalarla birlikte uygulayacağız. Aramızda engelli spor kulüpleri var ve ülke genelinde önemli başarılara imza atıyorlar. Engelli kardeşlerimiz sporda da var. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak 2000 Evler’deki kapalı havuzumuzu, engelli sporcularımızın hizmetine çok yakında açacağız” dedi.

BAŞKAN SÖZLÜ, ENGELLİLERİMİZİN SORUNLARINA ÖNCELİK VERİYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek de

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün hizmet anlayışının özünde, halkın öncelikli ihtiyaçlarına cevap vermek, bu ihtiyaçları karşılamak olduğunu belirterek, “Toplumdaki devzavantajlı grupların ihtiyaçları da elbette bu konuda ilk sıradadır. Bugün EBİMED, İŞKUR ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, toplumumuzun dezavantajlı grubuna iş kazandırmaya yönelik bu girişimi , kamuoyunun her kesimince desteklenmelidir. Engelli arkadaşlarımızın hayata başka bir gözle bakabilmesine, özgüven kazanabilmesine ve yaşama sevinçlerinin artırılmasına yönelik faaliyetler bizim için çok önemlidir. Bugün olduğu gibi, bundan sonra da bu tür projelere destek vereceğimizi buradan iletmek istiyorum” diye konuştu.

Törende engelli çocuklar semah gösterisi sundu.

Programın son bölümünde zihinsel engellilerden oluşan kursiyerlere sertifikaları verildi.

ETİKETLER : Engelli BireyAdana Büyükşehir BelediyesiHüseyin Sözlü
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları