Sinekten Uzak, Temiz İlçeler İçin Gece Gündüz Mesai

Adana Büyükşehir Belediyesi; Ceyhan, Yumurtalık ve İmamoğlu’da haşereyle mücadele ve temizlik çalışması başlattı.
Bu haber 13-08-2015 22:36 eklenmiş ve 1170 kez görüntülenmiştir.

Sinekten Uzak, Temiz İlçeler İçin Gece Gündüz  Mesai

 

Adana Büyükşehir Belediyesi; Ceyhan, Yumurtalık ve İmamoğlu’da haşereyle mücadele ve temizlik çalışması başlattı.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan’da bulvar ve caddelerde temizlik çalışması gerçekleştirirken, Ceyhan Yumurtalık ve İmamoğlu’da da sinekle mücadele çerçevesinde ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Ceyhan halkının ve araç sahiplerinin yoğun talebi üzerine, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla Ceyhan sınırlarında bulunan tüm bulvar ve caddelerde temizlik çalışmaları devam ediyor. Ceyhan, Yumurtalık ve İmamoğlu ilçelerinde de, ilçe merkezleri başta olmak üzere, mahallelerin (köylerin) tamamında haşerelere geçit vermemek için gündüz ve gece olmak üzere ilaçlama çalışmaları sürüyor. İlçe merkezlerinde ilaçlama günlük olarak gerçekleştirilirken, köylerde 2 günde bir yapılıyor.

SİNEKTEN UZAK RAHAT BİR YAZ

Adana Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Koordinatörlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi Sorumlusu Hikmet Kara, “Temizlik ve ilaçlama çalışması, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu bir hizmettir. Şu anda larvasit uygulaması yapıyoruz. Ceyhan, Yumurtalık ve İmamoğlu’na bağlı tüm mahallelerde (Toplamda 180 köy) bu uygulama aşamalı olarak devam ediyor. Bundan sonraki aşama, ahırlardaki karasinek ve sivrisineklere karşı bir uygulama olacak. Üçüncü aşama ise açık alanda karasinek ve sivrisinekle mücadele kapsamında sırt pompası, holder ve ULV ile ilgili bir çalışmamız olacak. Amacımız vatandaşlarımızın sineklerden ve sinekler vasıtasıyla bulaşan hastalıklardan uzak, rahat bir yaz geçirmeleri. Halk sağlığını ilgilendiren konularda Adana Büyükşehir Belediyesi üzerine düşen her türlü vazifeyi büyük bir hassasiyetle yerine getiriyor. Nesillerimizin sağlıklı olması, mahallelerimizin daha rahat ve huzurlu bir yıl geçirmeleri ve haşerelerin vereceği zararların önlenmesi için yaz aylarında da sinek ve haşereyle mücadeleye aralıksız olarak, gece gündüz demeden, 24 saat devam ediyoruz" dedi.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları