TALASEMİ MERKEZİ HİZMETE GİRİYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Talasemi ile Evlilik Öncesi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Bu haber 30-09-2015 13:17 eklenmiş ve 1095 kez görüntülenmiştir.

Yakın bir zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması planlanan İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki Talasemi ile Evlilik Öncesi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Çukurova bölgesinde yaygın olarak görülen ve kalıtsal bir hastalık olan talasemi hastalığı ile ilgili çalışmalar yapılacak.

383m²’lik alan üzerine kurulan merkezde, toplum eğitimi ve bilinçlendirme, taşıyıcıların saptanması, genetik danışmanlık ve doğum öncesi tanı yöntemleri konusunda vatandaşlara hizmet verilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından açılacak olan Talasemi Merkezi’ne gelecek çiftlere, psikolojik danışmanlık sağlayabilmek için merkezin Evlilik Öncesi ve Psikolojik Danışmanlık birimi de destek verecek.

Bilinçli nesiller yetiştirerek geleceğe yönelik sağlıklı bir toplum yapılandırılması amaçlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, açılacak olan bu merkezde, toplumun temeli olan ailelere, çocuklara ve gençlere hizmet sunacak.

ETİKETLER : mers'n buyukseh'r haberleri Burhanett
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları