Bilgiyi Tufanbeyli’ye taşıdılar

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından faaliyete geçirilen 5000 kitaplı Gezici Kütüphane’nin bu haftaki durağı Adana’nın en uzak ilçesi Tufanbeyli oldu
Bu haber 04-12-2015 10:08 eklenmiş ve 1029 kez görüntülenmiştir.

İlk, orta ve lise eğitimi gören öğrencilerin eğitimine destek olmak ve okuma alışkanlığıNı sürdürmek için halkın hizmetine sunulan kütüphane, çalışmaları kapsamında soğuk hava koşullarına rağmen üç personel ile hizmet vermeye devam ediyor.

  Tufanbeyli  ilçesi ve 10 köyünde gezerek, öğrenci ve halkı kitaplarla buluşturdular. Gezici Kütüphane faaliyetleri kapsamında öğrencilere iki bin adet boyama kitabı ücretsiz dağıtıldı.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Sivas Kongresi sonrasında Çukurova ve Toroslarda Fransız ve Ermeni işgaline karşı Kuva-yı Milliye kuvvetlerini birleştirmesi için Doğu Kilikya Milli Kuvvetler Komutanı olarak görevlendirilen ve eski adı Mağara olan ilçeye adı verilen Osman Tufan Paşa’nın hayatını ve mücadelesini anlatan tarih kitabı da ücretsiz olarak halka dağıtıldı. İstiklal Madalyalı Milli Kahraman Yaycıoğlu İbrahim Ağa’nın torunu Dr. Nejat Yaycıoğlu tarafından tarihi belge ve arşiv çalışmaları ile kaleme alınan eser  halkın büyük ilgisini gördü. Tarihçi Cezmi Yurtever’in “Çanakkale Kahramanları ve Kozan Dağları” adlı eserleri ile Yazar Ahmet Kaytancı’nın  ise Azerbaycan Türkleri’nin hazin hikayesini anlatan  “Susmaram” adlı eseri yine ücretsiz olarak dağıtıldı.

DELİKOCA: "SÖZLÜ BAŞKAN İLE ADANA’NIN EĞİTİM SEVİYESİ YÜKSELECEK"

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Şube Müdürü Yusuf Delikoca törende yaptığı konuşmada eğitime verdikleri öneme değinerek, Tufanbeyli’de kendilerine destek veren milli eğitim personellerine ve öğretmenlere, meclis üyesi Hasan Burak ve Büyükşehir koordinatörü Kazım Karaşoğlu’na teşekkür etti. Delikoca konuşmasına devam etti:

  “Torosların eteklerinde zor şartlar altında eğitim gören öğrencilerimizin eğitim seviyesini yükseltmek adına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. “Çocuklarımız ve Gençlerimiz geleceğimizdir” diyerek başlattığımız çalışmalar kapsamında Tufanbeyli’de eğitim gören öğrencilerimize destek vermek, okuma alışkanlıklarını sürdürmelerini sağlamak, eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltmek için var gücümüzle onlara destek olacağız.”

 

ETİKETLER : Adana Büyükşehir BelediyesiHüseyin SözlüGezici Kütüphane
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları