Çocuklar, hakları hakkında bilinçleniyor

Çocuklara, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde hakları öğretildi.
Bu haber 10-12-2015 15:09 eklenmiş ve 1138 kez görüntülenmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Barosu işbirliği ile gerçekleştirilen “Düşlerime Dokunma” projesi ön tanıtımı üç okuldan 210 öğrencinin katılımıyla Mersin Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Barosu arasında imzalanan, Çocuk Refahı ve Sorunlarına Yönelik İş Birliği Protokolü çerçevesinde hayata geçirilen ve Haziran 2016’ya kadar devam edecek olan proje 3, 4, 5, 6, 7. sınıf öğrencileri ile ailelerini kapsıyor.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Avukat Ece Kovan Demirtaş, “Düşlerime Dokunma”  projesi tanıtım programında, çocuklara sahip oldukları haklar ve çocuk istismarı hakkında bilgi verdi.

Çocukların birey olduklarının, birey olarak da dokunulmazlığı olan haklara sahip olduklarının anlatıldığı programda,çocukların istismarı tanımlayabilmesi, istemediği durumlarda hayır diyebilmesi ve kendini bu tür eylemlere karşı koruyabilmesine yönelik bilgiler verildi.

Çocuklara, istismar ve çocuk istismarına karşı nasıl korunmaları gerektiği konuları, psikodrama hocası tarafından çeşitli oyunlarla anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

ETİKETLER : Mersin Büyükşehir BelediyesiMersin Milli Eğitim MüdürlüğüMersin Barosu
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları