1. Kademe Yardımcı Yüzme Antrenör Kursu Adana'da Başladı

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından açılan “1. Kademe Yardımcı Yüzme Antrenör Kursu” Adana’da başladı.
Bu haber 17-12-2015 10:15 eklenmiş ve 1063 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Yüzme Federasyonu Kurs Yöneticisi Toygun İşcan, kursa Adana’nın yanı sıra Mersin, Ankara, İstanbul, Hatay, Trabzon ve Kayseri’den erkek ile kadın toplam 39 kursiyerin katıldığını söyledi.

“FEDERASYON EĞİTİM ÇALIŞMALARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYOR”

İşcan, on gün sürecek olan kursa başvurunun 53 kişi olduğunu ve yüzme tekniğinde başarılı olan 39 kursiyerin teknik ve teori dersleri alacaklarını belirtti. Amaçlarının, ülke genelinde daha çok diplomalı antrenör kazandırmak olduğunu ifade eden İşcan, konuşmasında şunlara yer verdi:

 “Öncelikle yüzme antrenörleri, serbest, sırtüstü, kurbağalama ve kelebek stillerini iyi yüzerek sporcusuna model olmalı. Bu nedenle 14 kursiyeri elemek zorunda kaldık. Bilimsel olarak yetiştirdiğimiz antrenörlerden gelecek için umutluyum. Kursa katılan antrenörlerin tamamının yüzme sporundan gelmesi büyük avantaj. Yüzme Federasyonu Başkanı aynı zamanda eski ve Milli Rekortmen Yüzücü Ahmet Bozdoğan eğitim çalışmalarına büyük önem veriyor. Bunun meyveleri uluslararası müsabakalarda alınan madalyalarla kanıtlanıyor.”

Menderes Spor Salonu bünyesinde bulunan toplantı salonunda teorik derslerin anlatıldığını ifade eden İşcan, teknik derslerin Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildiğini kaydetti.

KİMLER DERS VERECEK

On gün sürecek olan kursta eğitim verecek kişiler şunlardır:

Teknik ve Taktik: Dr. Akın Ongun, Özel Antrenman Bilgisi: Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran, Yönetim Organizasyonları ve Mevzuat: Yüzme Federasyonu Hukuk Kurulu Başkanı Av. Feyzi Bozdoğan, Oyun kuralları: Merkez Hakem Kurulu Üyesi Gürhan Bencan, İlk Yardım: Gökhan Tuna ve Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlileri.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları