Büyükşehir Kanunu Terörü tırmandırdı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Türkiye’nin en önemli sorunu haline gelen terörde Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun etkisi bulunduğunu söyledi.
Bu haber 15-07-2016 13:13 eklenmiş ve 825 kez görüntülenmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Türkiye’nin en önemli sorunu haline gelen terörde Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun etkisi bulunduğunu söyledi.

24. YASAMA DÖNEMİNDE GEÇEN YASA

Karakaya, teröre destek veren belediye temsilcileri, kamu personeli ve diğer sivil unsurlara yönelik çalışmaları gündeme taşıyarak Başbakan Binali Yıldırım’ın yazılı olarak cevaplandırması talebiyle soru önergesi verdi. Terörün artmasında Büyükşehir Belediye Kanunu olduğu görüşünü dile getiren Karakaya, önergesinde “Terör örgütünün çok sayıda Belediye başkanlıklarını ele geçirebilmesinin, kentlerde rahatça hendekler kazabilmesinin, barikatlar kurabilmesinin, silah ve bomba yığınakları oluşturabilmesinin ve nihayetinde askerimizi, polisimizi ve halkımızı katledebilmesinin önünü açan en büyük etken 24. Yasama Döneminde Meclis Genel Kurulunda kabul edilen Büyükşehir Belediye Kanunu’dur” dedi.

MHP, O TASARIYA TÜM GÜCÜYLE DİRENDİ

Söz konusu kanun tasarısı görüşülürken, MHP’nin tüm gücüyle muhalefet ettiğini, düzenlemenin Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü bozacağını, demokratik özerklik ve bölgesel yönetim taleplerinin önünü açacağını, Türk Milletinin geleceği açısından tehditler oluşturacağını ısrarla dile getirdiğini hatırlatan Karakaya devamla şunları söyledi:

NE KADAR HAKLI OLDUĞUMUZ GÖRÜLDÜ

“Ayrıca, bu yanlış politikaların sonucunda terör örgütünün güçleneceği, Belediyeleri ele geçireceği ve başta bölge halkı olmak üzere tüm halkımıza büyük zararlar vereceği partimiz tarafından öngörülmüştür. O günlerde yaptığımız uyarılar dinlenilmediği gibi partimiz ‘ırkçılıkla’ ve ‘kandan beslenmecilikle’ suçlanmıştır. ‘PKK terörü kadar devlet terörünü de kınamalıyız’ diyenler, ağzından ‘Kürdistan’ lafını düşürmeyenler, terörist başına ‘sayın’ demeyi suç olmaktan çıkaranlar barış elçisi olarak anılırken; ülkenin birliğini, milli ve üniter yapısını savunan şerefli Türk Milliyetçileri ‘faşist’ olarak gösterilmiştir. Bugün geldiğimiz noktada partimizin yaptığı uyarıların ne kadar yerinde olduğu açıkça görülmektedir” dedi.

TERÖRLE MÜCADELEYE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

“AKP iktidarına düşen görev, bir an önce yanlışlarından dönmek, siyasi sorumluluğu üstlenmek ve etkin bir terörle mücadele stratejisi oluşturmaktır” diyen Karakaya, MHP olarak terörle mücadelede atılacak bütün adımları desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Başbakan Yıldırım’a şu soruları yöneltti:

“Terör örgütüne destek veren belediye personeli ve diğer devlet görevlilerinin tespitinin sağlanması için hangi çalışmalar yürütülmektedir? Terör örgütüne destek olan sivil toplum örgütü, akademisyen, sanatçı, iş adamı, esnaf gibi devlet dışı aktörlerin tespit edilmesi ve cezalandırılması kapsamında ne tür çalışmalar yapılmaktadır? Teröre verilen desteği bitirmek için tüm ülkede yürütülmesi planlanan sosyal projeler var mıdır?”

ETİKETLER : Mevlüt Karakaya mhp haberleriMilletvekili haberleriadana milletvekilleri önergeleri
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları