MHP İL BAŞKANI YUSUF BAŞ'DAN AÇIKLAMA

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Bölücü terörde olduğu gibi bu kaosun da sorumlusu aynı anlayıştır. Siyasi iktidarın bu sorumluluktan sıyrılması mümkün değildir.” dedi.
Bu haber 18-07-2016 11:08 eklenmiş ve 762 kez görüntülenmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Bölücü terörde olduğu gibi bu kaosun da sorumlusu aynı anlayıştır” dedi.

Yusuf Baş, “ülke yönetimine el   koyma amaçlı” kalkışmanın, aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak kayıtlara geçeceğini söyledi. Baş yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

DARBEYE KARŞI TEPKİDEKİ YANLIŞLAR

“Ülke yönetimini zorba bir yöntemle zorla ele geçirmek isteyen Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki çok küçük bir azınlık, bayramdan yeni çıkmış aziz milletimize kara gün yaşatmıştır. Çıkar çatışmasının piyonları kin ve nefret kusmuş; polisimizi, masum insanlarımızı katletmiştir. Devlet yönetimini hedef alan cani girişim, yine devletimizin gücüyle etkisiz hale getirilmiştir. Bu kirli kalkışmaya karşı halkı sokağa dökme çabası, minarelerden bu yönde çağrı yapılması ve halk ile Mehmetçiğin karşı karşıya getirilmesi doğru olmamıştır. Neticede yer yer, emir komuta zincirinin en altındaki masum askerlerimiz öfkeli kalabalıkların palaskayla, taşla, tekme-tokatla darp edilmiş, ağır hakaretlerine maruz kalmışlardır. Devlet imkanıyla yapılacak meşru bir savunmaya bu şekilde gölge düşürülmüştür. Çapulcu darbeci zihniyeti de, Mehmetçiğe yönelik bu azgın şiddeti de tasvip etmek mümkün değildir.”

SORUMLU SİYASİ İKTİDARDIR

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş “Türkiye maalesef; yasalara değil, yasaları kendilerine uydurmaya çalışan zihniyetin faturasını ödüyor. TSK'da şeytani kumpaslarla vatansever subayları, generalleri hapislere atan, terfilerinin önünü kesen yapıyla beraber yürüyen ve eli kanlı darbecilerin yolunu açan, bölücü terörde olduğu gibi bu kaosun da sorumlusu aynı anlayıştır. Siyasi iktidarın bu sorumluluktan sıyrılması mümkün değildir.” diye konuştu.

ETİKETLER : MHP HaberleriDevlet Bahçeli HaberleriMHP Yusuf Baş HaberleriMHP Adana İl Başkanlığı haberleriadana
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları