Büyükşehir’den ücretsiz TEOG 2 deneme sınavı

8-9 Nisan’da 8’inci sınıf öğrencilerine özel yapılacak deneme sınavına başvurular 7 Nisan mesai saati bitimine kadar sürecek
Bu haber 03-04-2017 13:30 eklenmiş ve 644 kez görüntülenmiştir.

Adana’da geleceğin teminatı olan çocukların çağın gereklerine uygun biçimde eğitimlerini tamamlaması ve hayata eksiksiz hazırlanabilmesi için tüm imkanlarını seferber eden Adana Büyükşehir Belediyesi, 8-9 Nisan tarihlerinde 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOGDeneme Sınavı açtı. 12 ilçedeki hizmet veren Gençlik Eğitim Merkezleri’nde yapılacak TEOG Deneme Sınavı’na kayıt için başvurular Alo 153 ve sınav merkezlerinde 7 Nisan günü mesai saati bitimine kadar kabul edilecek.
YER YIL 13 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ KURS DESTEĞİ
Eğitimde fırsat eşitsizliğine son vermek amacıyla her yıl ortalama 13 bin dar gelirli öğrenciyi, Gençlik Eğitim Merkezlerinde açılan ücretsiz kurslarla üniversite, fen lisesi ve Anadolu lisesi sınavlarına hazırlayan Adana Büyükşehir Belediyesi, 26-27 Nisan’da yapılacak 
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOGSınavı öncesi 8’inci sınıf öğrencilerinin heyecanını yenmeleri ve motivasyonlarını arttırmaları amacıyla 8-9 Nisan’da il genelinde deneme sınavı gerçekleştirecek. 
DENEME SINAVINI TÜM 8’İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNE AÇIK
Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nca organize edilen TEOG 2 Deneme Sınavı,  
Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Feke, Saimbeyli, Karaisalı ilçelerindeki 13 Gençlik Eğitim Merkezi’nde yapılacak. TEOG 2 Deneme Sınavı, geçen yıl TEOG’da yüzde 98, LYS’de yüzde 95.7 başarı ortalaması elde eden Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri’nde kurs görenlerle birlikte tüm 8’inci sınıf öğrencilerine açık olacak. 
TEOG 2 Deneme Sınavı’na katılmak isteyen öğrenciler, Alo 153’ü arayarak veya Gençlik Eğitim Merkezleri’ne başvurarak kayıtlarını yaptırabilecek. Deneme sınavına kayıtlar, 7 Nisan günü mesai saati bitimine kadar devam edecek.

ETİKETLER : Adana Büyükşehir BelediyesiHüseyin SözlüBaşkan Sözlü
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları