KARNAVALIN PARKI OLUYOR

Nisan'da Adana'da sloganı ile Portakal Çiçeği Karnavalının artık bir de parkı var. Portakal çiçeği kokusu Portakal Çiçeği Parkı’ndan Adana’ya yayılacak
Bu haber 15-08-2017 12:26 eklenmiş ve 584 kez görüntülenmiştir.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’nın uluslararası tanıtımına katkı sağlayan Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın daha da güçlenip, anlamlanması için Portakal Çiçeği Parkı Projesi’ni uygulamaya koydu. Merkez Yüreğir ilçesinde 23 bin 380 metrekarelik narenciye bahçesinde oluşturulacak görkemli parkta, mevcut portakal ağaçları özenle korunup, karnaval zamanı açacak çiçeklerinin kokusu Adana’ya yayılacak.

Herkes eşsiz kokuyu doyasıya hissedecek
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 2018’de 6’ncısı kutlanacak Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılan onbinlerce insanın ve kent halkının portakal çiçeği kokusunu doyasıya hissetmesi amacıyla Portakal Çiçeği Parkı Projesi’ni planladı. Park için merkez Yüreğir ilçesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önündeki 23 bin 380 metrekarelik narenciye bahçesi uygun görüldü.

Sosyal yaşamın nabzı bu parkta atacak
Mevcut portakal ağaçlarının ve asırlık zeytin ağaçlarının korunması için özenle hazırlanan projeye göre Portakal Çiçeği Parkı’nda toplanma ve etkinlik alanı, çocuk oyun alanları, fitness sahası, doğal süs havuzları, dev satranç alanı, amfi, oturma birimleri, tuval

ETİKETLER : Nisan'da Adana'daPortakal Çiçeği KarnavalıKarnavalParkPortakalÇiçek
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları