Otogardaki düzenlemeden esnaf da memnun, vatandaş da!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Adana Merkez Otogarı’nda hizmet kalitesini yükselten çalışmaları yüz güldürdü
Bu haber 27-10-2017 16:05 eklenmiş ve 369 kez görüntülenmiştir.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Adana Merkez Otogarı’nda hizmet kalitesini yükseltme amacıyla uygulamaya koyduğu yeni düzenlemeler hem vatandaş, hem de taşımacılık esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı. Otogara havaalanı düzeni getiren yeni uygulamada peronlar bölgesinin özel taşıtlardan arındırılması, şehirlerarası yolcu taşıyan esnafı rahatlattı. Otogarın doğu kapısından arabalarıyla giriş yapan vatandaşlar, otopark alanından 25 dakikaya kadar ücretsiz yararlanmayı sürdürürken, tesisin kuzeyinde demiryoluna paralel yoldan yeni bir kapı açılması de trafik yükünü büyük ölçüde hafifletti.
PERONLAR BÖLGESİ RAHATLADI
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Otogar ve Otopark Şube Müdürlüğü, yılda ortalama 335 bin otobüs ve minibüsün giriş-çıkış yaptığı, yaklaşık 6.5 milyon yolcuya hizmet veren Adana Merkez Otogarı’nda taşıt ve yaya trafiğinin iyileştirilmesi, ulaşım konforunun arttırılmasına yönelik düzenlemeleri hafta başından itibaren uygulamaya koydu. Adana Merkez Otogarı’nın peronlar bölgesine özel taşıtların girişine son verildi. 
ÖZEL ARAÇLAR VE YAYALAR İÇİN 2 KAPI AÇILDI
Kent merkezi yönünden gelen özel araçların doğa kapısından giriş yapıp, 25 dakikaya kadar ücretsiz yararlanmaya devam ettiği Adana Merkez Otogarı’nda Mersin yönünden gelen arabaların girişi için de yeni bir kapı açıldı. Otogarın kuzeyinde, demiryoluna paralel yoldan açılan kapıdan giriş yapan özel araçların otopark alanına geçişleri sağlandı. Ayrıca D-400 karayolu üzerinde üstgeçidin bulunduğu noktada duraklar oluşturuldu, buradan da yaya girişleri için yeni bir kapı açıldı. 
BAŞKAN SÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR
Adana Merkez Otogarı’nda hayata geçirilen düzenlemeler hem vatandaşlar, hem de taşımacılık esnafını memnun etti. Adanalılar, trafik yükünü sırtlayan projeleri peş peşe hayata geçiren, altgeçit, köprü ve yeni bulvarlarla hemşehrilerine rahat nefes aldıran Başkan Hüseyin Sözlü’ye otogardaki hizmet kalitesini yükselten hizmetlerinden dolayı da teşekkür etti.

ETİKETLER : ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİHÜSEYİN SÖZLÜBAŞKAN SÖZLÜADANAOTOGAR
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları