Gençlik Eğitim Merkezleri’nden 11 bin kişilik deneme sınavı

12 ilçede 14 şubesiyle hizmet veren Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri’nde lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler yeni sınav sistemine göre deneyim kazanıyor
Bu haber 24-11-2017 10:30 eklenmiş ve 371 kez görüntülenmiştir.

Adana’da dar gelirli öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla faaliyet yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri’nde yeni sınav sistemine uygun ilk deneme sınavına yaklaşık 11 bin öğrenci katıldı. Liseye ve üniversiteye hazırlık kurslarına ücretsiz olarak devam eden öğrenciler, 12 ilçedeki 14 şubesiyle hizmet veren Gençlik Eğitim Merkezleri’nde yeni sisteme göre yapılacak sınavlar için deneyim kazandı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Basın Yayın Daire Başkanlığı’na bağlı olarak dar gelirli öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Gençlik Eğitim Merkezleri’nde, 6, 7 ve 8’inci sınıflar Liseye Geçiş Sistemi’ne (LGS) göre, 10,11 ve 12’inci sınıflar ile mezun gruplar Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) ve Temek Yeterlilik Testi (TYT) kriterlerine göre deneme sınavına girdi. Gençlik Eğitim Merkezleri’nin tüm şubelerinde eş zamanlı yapılan deneme sınavlarında öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde kendilerine dağıtılan kitapçıklardaki soruları cevaplandırdı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri’nde dönem boyunca 20 deneme sınavı planlandığı, bunlardan ilkinin sorunsuz gerçekleştirildiği, öğrencilerin yeni sistemine göre deneyimlerini attıracak deneme sınavlarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceği belirtildi.

ETİKETLER : ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİHÜSEYİN SÖZLÜBAŞKAN SÖZLÜ
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları