KOMONDO SELVER, BAHÇELİ'Yİ ANLATTI

MHP’nin “İlk Kadın Kolları Başkanı” olan, 70’li yılların “Komando Selver”i, bugünün “Selver Ana”sı MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi anlattı.
Bu haber 15-01-2018 16:40 eklenmiş ve 441 kez görüntülenmiştir.

– Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘İlk Kadın Kolları Başkanı’ unvanını taşıyan, Türk Kurtuluş Savaşı Gazisi Abdulkadir Gedikbaş’ın kızı, 70’li yılların “Komando Selver’i, bugünün “Selver Ana”sı, “Devlet Bahçeli Bey, bir konuda ikaz ediyorsa mutlaka dikkate almak lazım. Talebi de uyarıyı da devlet-millet için yapar.” dedi.

İL BAŞKANI AVCI, SELVER ANA’NIN ELİNİ ÖPTÜ

Selver Gedikbaş, 1949 doğumlu ve Türkiye’nin en sancılı dönemlerine tanıklık etmiş bir isim.

Adana’da doğan ve gençlik yılları Adana’da geçen Gedikbaş, şimdi çocuklarıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor. Zamanını okuyarak ve gözlem yaparak değerlendiriyor. Adana’ya özlem gidermek için gelen Gedikbaş’ın ilk durağı MHP Adana İl Başkanlığı oldu. Selver Ana’nın elini öpen İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Sizin gibi değerli büyüklerimizin emekleri sayesinde bugün biz buradayız. Allah sizlerden razı olsun. Haklarınızı ödeyemeyiz” diye konuştu. Selver Ana, hatıralarını ve düşüncelerini de paylaştı. İşte Gedikbaş’ın MHP İl Basın Bürosuna anlattıkları:

60’LI YILLARDA SİYASETTE BİR ARAYIŞ VARDI

“Türkiye 1960 ihtilalinin getirdiği şartları yaşarken, siyasette de Türkiye’yi huzura ve refaha erdirme amacıyla arayışlar vardı. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşmesi bu süreçte gerçekleşti. Adana’da 8-9 Şubat 1969 kongresiyle CKMP, MHP adını aldı ve Kurucu Genel Başkanımız ise Başbuğ Türkeş oldu.”

“BANA ‘KOMANDA SELVER’ DERLERDİ”

“İlk İl Başkanlığı görevini Faruk Akkülah üstlenirken yine ilk İl Kadın Kolları Başkanı da ben oldum. Kadınların siyasetten uzak durduğu, uzak tutulduğu o yıllarda bu kolay olmadı. Adanaspor’un kurucusu ağabeyim Ali Gedikbaş beni teşvik etti. Hanımlar teşkilata gelmezdi, çekingen davranıyorlardı, evlerde toplanıyorduk. Heyecanlı ve hareketli bir çalışmamız vardı, 20 yaşındaydım ve çevremde bana ‘Komando Selver’ lakabı uygun görülmüştü.” 

TÜRKEŞ GİBİ BAHÇELİ DE TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK ŞANS

“Nasıl ki o buhranlı yıllarda Alparslan Türkeş ülkemiz için bir şans idi ise, Devlet Bahçeli Bey de bugün içeride ve dışarıda ciddi sıkıntıları olan Türkiye için büyük şans. İki liderin ortak özelliklerinden biri de bağımlılık derecesinde vatana, millete sevdaları ve çok ketum olmaları.”

DEVLET BAHÇELİ’NİN PAROLASI…

“Devlet Bahçeli Bey; ufku geniş, basiret, feraset ve cesaret sahibi bir lider. Özellikle son yıllarda attığı adımlarla Türkiye’nin geleceğine damgasını vuracak. Kendisiyle özdeşleşen ‘Önce ülkem ve milletim’ sözü, Devlet Beyin parolasıdır. Her adımını ‘Önce ülkem ve milletim’ diyerek atar. Şahsı için asla bir talebi olmaz. Bir konuda ikaz ediyorsa mutlaka dikkate almak lazım. Talebi de uyarıyı da devlet-millet için yapar.” 

ETİKETLER : mhp haberleriselver anakomonda selveradana haberlerihaberler
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları