Minik Başkan Aydoğdu’nun talimatlarına Başkan Sözlü’den 24 saat sonrası için söz

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü makam koltuğunu Ecem Ecrin Aydoğdu’ya bıraktı
Bu haber 24-04-2018 13:41 eklenmiş ve 106 kez görüntülenmiştir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı koltuğuna tarihinin en güzel belediye başkanı oturdu

Koltuğa oturan minik Başkan Aydoğdu,  okuduğu okul ve kentin geleceği ile ilgili birtakım talimatlar verdi

“ÖĞRENCİLER İÇİN OYUN ALANI İSTİYORUZ”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna bu yıl Sarıçam ilçesine bağlı Bilge Kağan İlkokulu öğrencisi Ecem Ecrin Aydoğdu oturdu. Minik Başkan Aydoğdu’nun Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye talimatı okulunun çevre düzenlemesinin yapılması ve öğrencilerin rahatça oyun oynayabilecekleri bir alan tesis edilmesine dair oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise minik Başkan Aydoğdu’ya talimatlarının harfiyen yerine getirileceğinin sözünü vererek 24 Nisan Salı günü sabah saat 09.00’da park ve bahçeler daire başkanının kendilerini okulda ziyaret edeceğini ve gerekeni yapacağını ifade etti.

“BİZİM BAŞARDIKLARIMIZIN DAHA BÜYÜĞÜNÜ ÇOCUKLARIMIZ BAŞARACAKTIR”

Başkan Hüseyin Sözlü, temsili makam koltuğu devrinin gerçekleşmesinin ardından minik Başkan Aydoğdu’ya küçük hediyeler takdim etti ve ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ortaokul ve liseyi köyümden şehre gide gele bitirdim. Cumhuriyetin kazanımı ile 15 yıl belediye başkanı olarak görev yaptım ve özgür irademle Adana’ya aday oldum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetinin nimetleri ile nimetlendik bunu inkar etmek ihanettir. TBMM’nin kuruluşunun 98’nci yıl dönümü bugün. 23 Nisan denildiğinde çocuklara armağan edilen bayram ama bu bayramın asıl meselesi TBMM’nin kuruluş müjdesidir.Bu meclis demokratik kültürü ile Cumhuriyeti kurmuş bu meclisi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Burada sınıf imtiyazı yok cumhuriyetin kazanımıdır bunlar bize. Yarın kızımız da Adana’nın belediye Başkanı olacaktır bizim başardıklarımızın daha büyüğünü bu çocuklar başaracaklardır”

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları