Türkmen; "Türkiye'ye yeni sistem, Adana'ya yeni yüz

Birlikte olursak daima güçlüyüz..
Bu haber 08-05-2018 14:14 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

MHP 27 Dönem Milletvekili Aday adayı olan emekli Albay Ali Türkmen Türkiye üzerine oynanan her türlü oyunun, siyasi ve ekonomik operasyonların etkisiz kılınması, Ülkemizin bir an evvel belirsizliklerden kurtularak, yeni hükümet sistemine çok seri şekilde geçmesi, taşların yerine oturması ve sığ tartışmaların kesilmesi için 24 Haziran 2018'de yapılacak olan Milletvekilliği için MHP'den aday adayı olduğunu söyledi.


MHP Adana İl Başkanğı'nda düzenlemiş olduğu basın toplantısında niçin aday olduğunu kamuoyu ile paylaşan Türkmen, " 16 Nisan Referandumu ile geçilen yeni hükümet sistemini anlayamayan, o günün "hayır"cıları bugün de insanlarımızın kafasını karıştırarak, bilerek ya da bilmeyerek, dış güçlerin ekmeğine yağ sürüyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili Anayasal düzenlemelerin yapılmasıyla birlikte, siyasetin yeniden yapılandırıldığına dikkat çeken Türkmen, " Ülkemizde ikiden fazla siyasî parti olduğuna göre Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemi, partilerin seçim öncesinde ittifak etmelerini bir ihtiyaç, hatta bir mecburiyet haline getirmiştir. Bunu idrak edemeyenler açıklandığı ilk günden itibaren Cumhur İttifakı'na karşı çıkmışlar, Millet aklı'nın bunu ortaya çıkardığını anlayamamışlardır" ifadelerini kullandı.

Türkmen Sözlerini Şöyle Tamamladı : "Biz siyasetimizi Milletimizin refah ve mutluluğunu temel alarak, hayal ettiğimiz ve hazırladığımız projeler üzerinden yapmaya çalışıyoruz. Yukarıda belirttiğimiz her problemin çözümü için mutlaka en az bir projemiz vardır. Milliyetçi Hareket Partisinin her üyesi gibi, Ülkemizin geçmekte olduğu bu zor süreçte elimizi taşın altına koyup, çözümün ve geleceğimizin bir parçası olmak amacıyla, Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Aday Adayı olmaya karar vermiş bulunmaktayız.

Adanalı hemşehrilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın desteğini bekliyor, şahsım, ailem, Adana'mız, Partimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

Seçimleri ile ilgili olarak, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin ifadeleri ile; Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. TBMM'de çok güçlü ve tarihi bir temsil ile yerine alması gereken parti ise Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Bu iki hedefe de ulaşmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya, geceleri uyumadan gündüzleri yorulmadan çalışmaya, milletimize Cumhur İttifakını anlatmaya devam edeceğiz. Cumhur ittifakı, Millet aklı."

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları