ASKİ’den Turgut Özal Bulvarı’na mikro tünel teknolojisi

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), şehrin en işlek bulvarlarından olan Turgut Özal Bulvarı'na mikro tünel yöntemiyle yağmur suyu hattı yapımına başladı
Bu haber 30-07-2018 09:55 eklenmiş ve 226 kez görüntülenmiştir.

Bin 600 ve bin 800 milimetre çapındaki betonarme boruların kullanıldığı projenin toplam uzunluğu 4 bin 164 metreye ulaşacak ve 2 bin 141 metre uzunluğunda da yağmur suyu ızgara bağlantısı yapılacağı kaydedildi. Yapımı süren hattın 3 adet şaft odasının kazısı da tamamlandı. 
Proje kapsamında Turgut Özal Bulvarı üzerindeki şaft odaları ve yağmur suyu bağlantıları hariç herhangi bir kazı yapılmadan, mikro tünel sistemiyle yağmur suyu borusu döşeme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu sayede çalışmalar sırasında şaft odaları ve yağmur suyu ızgara bağlantıları hariç trafik akışında aksama yaşanmasının da önüne geçilmiş olunuyor. 
Söz konusu projeyle yağışlı günlerde oluşabilecek su baskınları ve sel ihtimali ortadan kaldırılması amaçlanıyor. 

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları