MESKİ ALTYAPI İHTİYACI OLAN HER BÖLGEYE DOKUNUYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan projeler kapsamında, merkez ilçeler; Yenişehir, Toroslar ve Mezitli’de kanalizasyon çalışmalarını eş zamanlı olar
Bu haber 10-09-2018 13:27 eklenmiş ve 129 kez görüntülenmiştir.

Yenişehir İlçesi’ne bağlı; Limonluk, Çiftlikköy, 50. yıl, Fuat Morel, Toroslar İlçesine bağlı; Mustafa Kemal, Portakal, Tozkoparan, Değnek, Yalınayak ve Arpaçsakarlar ile Mezitli İlçesine bağlı; Merkez, Eski Mezitli, Kuyuluk ve Akdeniz mahallerinin muhtelif sokak ve caddelerinde kanalizasyon şebeke hattı çalışmaları devam ediyor. Bu Mahallelerde çeşitli çaplarda 7.805 metre kanalizasyon şebeke hattı ile bu hatlara bağlantısı, 149 adet parsel bacası ve 835 metre abone yolu bağlantı çalışmaları gerçekleştirilecektir.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Mersin İli Toroslar, Yenişehir ve Mezitli İlçelerindeki 12 mahallenin bazı kısımlarında hızlı yapılaşmanın sürdüğü, bu hızlı yapılaşma sonucu söz konusu bölgelerde ivedi olarak kanalizasyon hatlarının yapımına ihtiyaç duyulduğu, ayrıca bazı mevcut hatların da yenilenmesi gerektiği tespit edilmiştir. Genel Müdürlüğümüzce yürütülen kanalizasyon şebeke çalışmaları ile yapı ruhsatı alınmış binalarda ikamet eden vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecektir. Tamamlanacak çalışmalarımızın ardından mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamış olacağız.” denildi. 
 

Açıklamada, kanalizasyon hatlarında sorun olan ve kanalizasyon şebeke hattı bulunmayan bölgelere yeni hat döşeme çalışmalarına belirli bir program dahilinde devam edileceği bilgisine yer verildi.

ETİKETLER : mersin meskimeski haberlerikanal haberhaberler
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları