MEDYA GÜNLERİ BAŞLADI

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilecek olan Kızkalesi Medya Günleri,düzenlenen panelle başladı.
Bu haber 06-10-2018 02:28 eklenmiş ve 374 kez görüntülenmiştir.


Mersin Erdemli Belediyesince bu yıl 4'ncüsünü düzenlediği  Kızkalesi Medya Günleri Türkiye'den ve yurt dışından yüzlerce gazeteciyi ağırlıyor.
5-6-7 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kızkalesi Medya Günleri'nin açılışı bu gün düzenlenen bir panelle gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını ev sahibi Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'nun yaptı. Başkan Tollu, Belediye Başkanlığı döneminde bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri Kızkalesi Medya Günleri'ne teşrif eden tüm misafirlere teşekkür ederek, "Biz farklı bir belediyecilik anlayışı sunmaya gayret ediyoruz. alışagelmiş bir belediyecilik anlayışını herkes yapar.Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gösterdik" dedi.
İlk defa 2015 yılında Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerini kapsayacak şekilde düzenledikleri etkinliğin her sene büyüyerek bu yıl uluslararası bir hüviyet kazandığını belirten Başkan Tollu, "Amacımız insanları birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmalarını sağlamak. Yerel medya mensuplarımızın tanışmalarını, sorunlarını tartışmalarını ve bu ülkenin güzel yarınları adına güçlenmelerini arzu ediyoruz. Bu vesileyle önemli bir amaca hizmet ediyoruz"dedi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise böyle bir organizasyona ev sahipliği yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve emeği geçenlere teşekkür ederek, Gazetecilerin böyle bir toplantı ile moral bulduğunu söyledi.
Karaca, Anadolu Yerel Basının ekonomik yapısının iflas etme durumuna geldiğinin altını çizerek, "Aylık 50 bin lira olan gazetenin şuanda ki masrafı 90 bin lira oldu. Gazetelerin gazetecilerin olmaktan çıktı.yanlış anlaşılmasın iş adamları gazete sahibi olmasın demiyoruz veya televizyon kurmasın demiyoruz. elbette rekabet olacak ancak gazete ve tv'leri kullanarak ihale peşinde koştukları sürece, yerel gazetelerin ve Gazetecilerin yaşaması imkansız. Ekonomik durum böyle giderse. iki üç ay içinde Anadolu'da 250-300 gazete kapanacaktır. benim gazetemde bunların içinde olacaktır.şeklinde konuştu.
Panelin oturum başkanlığını Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Ayhan Yerel Basının Ekonomik Yapısı,Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Koçer, Yerel Basın ve Ekonomik Meseleler, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden Doç. Dr. Levent Yaylagül, Basında tekelleşme, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden Dr. Ahmet Taylan Basın etiği ve son olarak da Mersin İmece Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Şahin ise Yerel Medya'nın ekonomik sorunları konulu sunumları gerçekleştirdiler.
Panel sonrası Emeği geçenlere Başkan Tollu tarafından plaket takdim edildi. 

ETİKETLER : Erdemli belediyesiErdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollukızkalesi medya günlerierdemli başladı. son dakika haberi..
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları