ZABITA'DAN, SÖZÜTEK'E KOOPERATİFÇLİK GÜNÜ ZİYARETİ…

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı Denetim Şube Müdürlüğü ve Bölgeler Şube Müdürlüğü Ekipleri, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü nedeniyle Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek'i ziyaret ettiler
Bu haber 21-12-2018 13:44 eklenmiş ve 68 kez görüntülenmiştir.

Denetim Şube Müdürü Berat Tarku, Bölgeler Şube Müdürü Mehmet Ulaş Aktan ile kurum çalışanları, Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'na gelerek Birlik ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek'i makamında çiçekle ziyaret ederek, Dünya Kooperatifçilik Günü'nu kutladılar.

 

Bölgele Şube Müdürü Aktan,  esnaf ve sanatkar odalarına bağlı kayıtlı esnafların da üyesi olduğu kredi kefalet ve toplu taşımacılık dahil, tarımsal alan, tüketim ve inşaat sektörü dahil173 kooperatifi bulunan Adana'nın Türkiye genelinde de 5.sırada yer aldığına işaret ederek, kooperatifçiliğin 1895 yılında başladığını, 1923 yılında da 21 Aralık'ın Dünya Kooperatifçilik Günü olarak ilan edildiğini belirtti. 1940 yıllarda da alanı daha da genişleyen kooperatifçiliğin,"Birlikten güç doğar" felsefesiyle daha da yaygınlaşarak güçlendiğini ifade etti.

 

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, bu önemli ve anlamlı günde, Adana ESOB'a çiçeklerle gelerek kutlamada bulunmaları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerine teşekkür ederken,  gönüllü olarak bir araya gelen insanların oluşturduğu özerk bir teşkilat olan kooperatifçilikte esaslı gelişmenin Cumhuriyet dönemine rastladığını ve Ulu Önder Atatürk'ün 1920'den ölümüne kadar da kooperatifçiliğin gelişmesine destek olduğunu belirterek, "Atatürk, bizzat kendisi de kooperatif ortağı olarak, kooperatifçiliğin koruyucusu,hamisi olmuştur"dedi.

 

Ziyarette, Adana ESOB Başkan Vekili, Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş ile oda başkanları da hazır bulundu. 

ETİKETLER : Mehmet Ulaş AktanNihat Sözütek
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları