5 Ocak Resepsiyonu tarihe ışık tuttu

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü resepsiyonu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi
Bu haber 07-01-2019 15:48 eklenmiş ve 45 kez görüntülenmiştir.

Düzenlenen resepsiyonda Atatürk’ün Adana’ya gelerek kurtuluş coşkusunu yaşadığı tarihi görüntüler izletilirken ev sahibi olarak konuşan Başkan Sözlü, “Bağımsızlık mücadelesinde Atatürk’ün yanında yer alan Adanalıların iradesi, Türk Milleti’nin iradesi olmuştur ve o irade dün nerede ise bugün de oradadır” dedi

 

TARİHİ GÖRÜNTÜLER İZLETİLDİ

 

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ev sahipliğinde Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve eşi hanımefendi başta olmak üzere kentteki siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarların katılımı ile gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin telgraflarının okunması ile başlayan 5 Ocak Resepsiyonu, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Sanat Danışmanı Mahmut Tülek’in hazırladığı Atatürk’ün Adana’ya geldiği ve Adana halkıyla bir arada olduğu ilk kurtuluş yılları kutlama görüntülerinin izletilmesi ile devam etti.

 

ADANALILARIN İRADESİ TÜRK MİLLETİNİN İRADESİ OLMUŞTUR”

Resepsiyona eşi Zeynep Sözlü ile birlikte ev sahipliği yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, burada yaptığı konuşmada 5 Ocak’ın yalnızca bir kurtuluş bayramı olmadığını aynı zamanda bu topraklarda yaşamak için geçmişten bu yana Türk Milleti’nin bedel ödediğinin hafızalarda tazelenmesi için bir fırsat olduğunu aktardı. Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinden sekiz ay evvel Adana’da bulunarak kent eşrafıyla istişare ettiğini ve Adanalıların Atatürk’ün yanında, bağımsızlıktan yana dimdik durduğunu ifade ederek “Adana, bağımsızlık mücadelesinde iradesini ortaya koymuş Atatürk’te omuz vermiştir, işte bu irade büyük Türk Milleti’nin iradesidir” dedi.

 

Başkan Sözlü’nün konuşmalarının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu şarkılarıyla kurtuluş gününe renk kattı.

ETİKETLER : ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİHÜSEYİN SÖZLÜBAŞKAN SÖZLÜ
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları