Kutluhan Türkdoðru ilk romani

istanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3.sinif öðrencisi Kutluhan Türkdoðru ilk romani olan Belkis’i çikardi
Bu haber 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1991 kez görüntülenmiştir.

Belkis adli bu ilk eserinde okuyucuyu gizemli bir yolculuða çikaran Yazar Kutluhan Türkdoðru, Türk tarihinin en fantastik ve merak edilen hükümdari olan Fatih Sultan Mehmed’in Manisa’daki sehzadelik günlerini de romanda ele aliyor, 7 tepeli sehre farkli bir bakis açisi getiriliyor ve pek çok tarihi ve dini sahsiyet, Süleyman Peygamber’in düsmani olan izebel adinda çok güzel bir kadin ile yasadiði kavga üzerinden kurgulaniyor.

Mustafa Kemal Pasa’nin da dahil olduðu bu kurguda,mistik ve gotik ögeler aðir basiyor… Özellikle fantastik kurguya merakli olanlarin dikkatini çekecek biçimde ilerleyen konu, okuyucuyu tarihi bir yolculuða çikarirken, Süleyman ile Belkis arasinda yasanan taht meselesi üzerine okuyucuyu odakliyor.

Fatih Sultan Mehmed’in çok farkli bir sekilde ele alindiði bu hikayede, incil ve mitolojik kökenli çok sayida tasvir de sergileniyor. Hikayede, soru isaretinin noktasina dikkat çekilirken, gönlünün mabedinde yitip gidebileceðini düsünen Süleyman’in, Belkis’a yönelik olan belirgin iz’i takibe almasi çarpici bir dille ele aliniyor.

Basta Tim Burton ve Francis Ford Coppola hayranlarinin, ingiliz ve Amerikan edebiyati hakkinda bilgisi olanlarin ve bu bölümün öðrencilerinin, fantastik kurgu sevenlerin ve mistik ve de dini ögelerle ilgilenenlerin dikkatini çekecek bir niteliðe sahip bu psikolojik-gerilim tarzinda olan bu romana yönelik, kültür bakanliði tarafindan yapilan inceleme sonucunda talepte bulunulmustur.

Türkiye Barolar Birliði’nin resmi internet sayfasinda , istanbul Ticaret Odasinin resmi yayin organi olan Oda gazetesinde tanitimi yapilan BELKIS adli romanin yazari Kutluhan Türkdoðru, Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmed ve Hazreti Süleyman ile alakali roman yazan ülkemiz tarihindeki en genç roman yazari ünvanina sahip.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları