ARPADAN DA UN OLUR AMA YUFKASI AÇILMAZ

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1569 kez görüntülenmiştir.
Fevzi SAÇLI

Bilgiyi elde ettikten sonra halka söylemeyen, belletmeyen kişi,zengin olup da yoksul doyurmayan kimseye benzer.Hz. Muhammet (S.A.V.)

            Ben yukarıdaki hadis doðrultusunda,bu yaşıma kadar edindiðim bilgi ve deneyimlerini

mezarlıða saklayan biri olmadıðımdan bu bilgilerimi kendi toplumuma aktarmak için muhtelif internet sitelerinde yazan biri olarak çalışmalarıma devam ediyorum.           

Ben böyle uðraş içindeyken Ceyhan da bir site sahibi benim için o muhtelif site ve gazetelere yazı yazıyor diye sitesindeki yazılarımı kaldırmış.

            Hattı zatında meselenin aslı,benim öðrendiðim kadarıyla kendisine rakip olarak gördüðü teyzemin oðlunun “Ceyhan 82.Haber gazetesinde bir yazımın yayınlanmasıymış.

            Düne kadar bana gerekli izzet ikramı gösterirken bu gün neden böyle oldu?Zira çok insanın bildiði gibi ben Ankara’da ikamet ediyorum.Kendinin sahasına da girmiş deðilim.Benim öyle kısır çekişmelerle de bir işim olamaz. Üçü otuz kilo gelen adamları muhatapta alacak deðilim.

            Yalnız ona tavsiyem bir bilgenin dediði gibi bir şeyden hoşlanmıyorsa onu deðiştirsin şayet deðiştiremiyorsa ona bakış açısını deðiştirsin.

            Ben burada sadece şunu söyleyeyim.Aptal ata binince bey oldum sanırmış.Şalgam aşa girince yað oldum sanırmış.Küçük adamların büyük gölgeleri oluşmaya başladıysa o yerde güneş batıyor olmalı.

            Yazımı şu fıkrayla bitireyim en iyisi.

Şarapçı, hocaya sormuş; - Hocam, şarap günah mı?diye

            Hoca da  -Elbette günahtır evladım demiş.

            Şarapçı   - Peki üzümün pekmezini yiyisen, suyunu içisen kendisini yiyisen peki şarabını niye içmisen?

            Hoca da buna karşılık olarak   - Peki sen ineðin etini yiyisen, sütünü içisen, yoðurdunu yiyisen peki bokuni niye yemisen  demiş.

            Bir kalemde silinip atılacak adamsam,ben de ona hocanın sorusunu sorayım.Neden....?

                                                                       HOŞÇA   KALIN

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları