GÖRÜNMEYENİN ÖTESİNDE

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1198 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

Demir parmaklıkları aşıp, kendimi uçurumlardan aşaðı bıraktıðım anda anladım ki; hayatın yörüngesinde dönen tek gerçekliktir yaşamak. Aynaya baktıðım her anda, görmüş olduðum kendimin de ötesindeyim ben. İçini doldurmaya çalıştıðım bir boşlukta kaybolmaya yüz tutuyorum adeta. Sularında yüzdüðüm hayallerimin içine her dalışımda fark ediyorum ki, onlara ulaştıðım anda, aslında her şey olabildiðince mümkündür.

 

 

Görünmezin ötesinde yer aldıðını düşündüðümüz her şey, belki de en yakınımızda yer almaktadır. Bizleri bu gerçekliklerden soyutlayıp görünmezin ötesine atan tek şey, kendimizi gerçeðin dışında tutup, yalan bir dünyanın içine hapsetmiş olmamızdır belki de.

 

Tipik olmayan bir aşktır gerçeði yaşamak. Doðaüstü güçleri olan bir savaşçı misali yaşanır mantıðın en derinlerinde. Mücadelenin doruklarında kâinatın bilinmez noktalarından düşmeye başlar meteorlar. Yere her düşüşünde, unutulan varlıðının bir hatırlatması belirir beyaza bürünen yüzlerde ve gerçek olan, korku dolu anların yansıması ile gün yüzüne çıkar hep.

 

İnsanlıðın gerçek olanla karşılaştıðı her an, iklim deðişikliði sonucu meydana gelen derin yaraların kapatılmaya çalışıldıðı süreçtir. Fakat bir süre sonra her şey normale döndüðünde, yine hiçbir şey olmamış gibi davranılır ve gerçeklik yalanlara yenik düşerek unutulmaya başlanır. Bu gösterge, yalanlarla yaşamanın çekim gücünün gerçeklerle yaşamaya oranla daha fazla olduðunun bir kanıtıdır. İçinde bulunduðumuz frekansa kendimizi öyle bir kaptırmışız ki, ayaklarımızın yerden kesildiðinin ve semada bulutların üzerinde yol aldıðımızın dahi farkında deðilizdir. Görünmezin ötesine ulaşmaya çalıştıðımız fakat farkında olmadıðımız durum, zaten görünmezin ötesinde bir hayat sürdüðümüzdür. Normal olan gerçeklerle dolu bir hayat yaşamak iken, anormal olan ya da istisnai olan yalanlarla dolu bir hayatı yaşayarak gaflet içinde olmaktır.

 

Bir kâðıt parçası olan paranın yörüngesinde dönen bir hayattır, bugün adına yaşamak dediðimiz. İnsanlıðın küçük parçalara ayrılarak erimeye yüz tuttuðu, soðuk bir tabakanın kalıntılarından arta kalan şiddet yoðunluðudur görüp geçirdiðimiz. Etkisiz hale getirilen yüzlerde oluşan yapay gülüşlerin konumlandırdıðı ego tatmininin maksimum düzeylere çıkarılma saplantısı ve bir bayrak yarışı misali söndükçe yakılan meşaledir insanlıðı terk edişimiz.

 

Tipik olmayan bir aşktır gerçeði yaşamak. Doðaüstü güçleri olan bir savaşçı misali yaşanır mantıðın en derinlerinde. Mücadelenin doruklarında kâinatın bilinmez noktalarından düşmeye başlar meteorlar. Yere her düşüşünde, unutulan varlıðının bir hatırlatması belirir beyaza bürünen yüzlerde ve gerçek olan, korku dolu anların yansıması ile gün yüzüne çıkar hep. Bir uyarı niteliði taşıyan sinyaller gönderilir yeryüzüne ve görünmeyenin ötesinde başlar mücadele. İnsanlık, bir rastlantı sonucu da olsa, içine hapsedildiði karanlık dünyadan kurtulup aydınlıða çıkmayı hedefler hep.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları