KUTLU DOÐUM

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1298 kez görüntülenmiştir.
MUSTAFA KORKMAZ

َ    DİLDEN GÖNÜLE SİZİNLE BİRLİKTE

         Kâinat yaratıldıðı günden beri, Yer ve göklerde bulunan her varlık, o kutlu Nebi’nin gelişini özlemle ve hasretle bekliyordu. İşte, kâinatın yüzyıllarca beklediði, dünyanın hasretini çektiði bu kutlu doðum; iki cihan güneşi, âlemlerin rahmeti, Nebilerin Nuru ve  Nübüvvet zincirinin son halkası, İbrahim (A.S.)’ın duası, İsa (A.S.)’ın müjdesi, insanlıðın  rehberi ve Peygamberi, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doðumu olmuştur.
         Yüce Mevlamız bu kutlu doðumu, mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, bütün   beşeriyete şöyle takdim ediyor:

“Ey Nebi, Biz, seni ancak bütün insanlara bir müjdeci ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Fakat insanların çoðu bilmezler.”

“Ey Nebi, şüphesiz biz seni bir şahid, bir müjdeci ve bir uyarıcı ve  Allah’a O’nun izniyle bir da’vetçi ve nur saçan bir kandil olarak gönderdik.”
Muhterem Müslümanlar

Milad
î 571 yılının Rebiulevvel ayı onikinci gecesi 20 Nisan Pazartesi Mekke-i Mükerreme’de kâinatın en büyük ve en şerefli doðumu meydana gelmiş, “Alemlere rahmet olan” Hz. Muhammed (S.A.V.) dünya alemine teşrif etmişlerdir. İnsanlıðı, içinde bulunduðu karanlık dünyadan kurtarmak ve onlara                 kılavuzluk yaparak yollarını aydınlatmak üzere ışık saçan bir kandil olarak seçilmiş ve                vazifelendirilmiş olan sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin kutlanıldıðı, Kutlu Doðum Haftası’na ulaşmanın huzur ve mutluluðunu hep birlikte yaşıyoruz. Miladi 1441. doðum yıldönümünü coşkuyla kutlayacaðımız bu günlerde,yüce mevlamızın  “Şüphesiz Allah ve melekleri, Peygambere salat-ü selam ederler. Ey iman edenler, siz de O’na salat-ü selam getirin, gönülden tam bir teslimiyetle teslim olun.”  
Emri gereðince bizde buradan Sevgili                    Peygamberimize  sonsuz salatü  selam gönderiyoruz.
Selam sana Ya Resulalllah , gökteki yıldızlar, arştaki melekler ve yeryüzündeki     mahlukat  adedince selam olsun sana...

         Yüce Peygamberimizin o nurlu yolunda yürüyüp, ona gönül verenleri, ona tabi                   olanları, onun o eşsiz  ve örnek yaşantısını hayatında tatbik etme gayretini gösterenleri, yüce rabbimiz Kuranı kerimde bakınız ki nasıl     müjdeliyor.
“O peygambere inanıp O’na saygı gösteren, O’na yardım eden ve onunla       birlikte gönderilen Kuran’a uyanlar var ya; İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.21. yüzyılda olmamıza raðmen          çaðımızda büyük bir ahlaki çöküntü ve  manevi buhranla karşı karşıya kalan  insanoðlunun, huzura kavuşmasını saðlayacak yegâne reçetesi, hiç şüphesiz ki Rahmet Peygamberinin örnek ahlakı ve hayatı olacaktır. Çünkü onun hayatı ve sünneti bizzat,                Kuranı Kerimin tatbikidir.

         Konumuzu, Sevgili Peygamberimizin bizlere ışık tutacak sözleriyle son vermek istiyorum,

Allah Resulu buyurdular ki;

“Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir.”

“Müslüman, insanların elinden ve dilinden emin olduðu kimsedir”

“Sizin en hayırlınız hanımlarına karşı en iyi davrananınızdır”

“Her insan hata eder, hata edenlerin en hayırlısı ise tevbe edenlerdir.”

“Günahından tevbe eden sanki hiç günah işlememiş gibidir.”

“Temizliðe devam edin ki rızkınız artsın.”

Mustafa KORKMAZ

Emekli Müftülük ŞEFİ

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları