TEK KELİME, ÜÇ HARF “S-E-N”

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1218 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

Karanlık üşüyorken gecenin üzerini örtüyorum vegerçekleşmeyi bekleyen hayallerime bir yenisini ekleyip kaldıðım yerden devamediyorum hayata. Nefes alıp vermekte zorlandıðım her anda gözlerimi kapayıpsessizce üçe kadar sayıyorum ve sonrasında ise “Şimdi geçecek!” diyerekten kendimi avutuyorum. Kendimi avutmayaçalıştıðım her anda içine düştüðüm derin boşluðun sonsuzluðuna bırakıyorum tümbedenimi. Alabildiðince düşüyorum ve her düşüşümde saymaya başlıyorum yeniden:

 

Bir…

İki…

Üç…

“Şimdi geçecek!”   

 

Kendime geldiðim anda açıyorum gözlerimi ve karşımda görmeyiumduðum “Sen” bir kez dahaşaşırtmıyorsun beni. Bir anda var olduðun gibi, bir anda yok oluyorsun buhayatta. Her var oluşunda yeniden dünyaya gelmiş gibi hissediyorken kendimi, heryok oluşunda seninle birlikte kaybediyorum benliðimi. Kısır bir döngününetrafında yine başa dönüp avutuyorum kendimi:

 

Bir…

İki…

Üç…

“Şimdi geçecek!” diyorumher defasında. Koca bir yalanın içinde belki de bir nokta büyüklüðünde bileolmayan gerçeði arıyorum. Sarsıntılar içinde yaşamış olduðum dengesizliklerigeri sardıðım anda ise senin son kez bana söylediklerini işitiyorum aynızamanda:

 

“Şimdi geçecek!”   

Üç.. 

İki…

Bir…

 

“Duygusal bir zemindesevmelerin sınırındayız. Hangi mantıksal dokuyu terk ettiðimizin dahi farkındaolmadan hiç bitmeyecek uzun bir yolculuðun başındayız. Belki de, duygusal buzeminde gitmelerin sonunda, her sonun yeni bir başlangıç olduðu imkânsız birnoktadayız.” 

 

Bir…

İki…

Üç…

“Şimdi geçecek!”   

 

Puslu bir vadinin hudutları boyunca aramaktayım seni. Enderin kuyularda, yalnızlıðın koynunda sensizlikle savaşıyorum hep. Bitmekbilmeyen bir karanlık saklı duruyor ardımda ve sen ışıðınla birlikte derinuykulardasın hala. Tek kurtuluşum sen iken sen de çekip gidersen böyle “Kıyamet kopacak!” demek ise boş birlakırdıdan ibaret sadece. Sen benim yaşamım olmakla birlikte kıyametimigetirensin aynı zamanda…

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları