AMA HANGİ YAŞAMAK?

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1370 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

Ama hangi yaşamak eðer ki, üzerinde yaşadıðım dünyada senyoksan? Senin olmadıðın bir şehirde güneş doðuyor olsa da, günüm karanlıkbenim. Benim güneşim sen iken ve sen benim içinde olmadıðım başka bir şehirdedoðuyor iken, hangi hayattan söz edebilirim ki ben? Bunun adına “yaşamak” deniyorsa eðer, cehennemiyaşamaya gerek yok sanırım. Çünkü en büyük cehennem “sensizlik” olsa gerek…

Ama hangi yaşamak eðer ki, sonu olmayan başlangıçlarda seniarayıp da bulamıyorsam? İçinde yaşadıðım şehirde bir yabancı misali kayboluyorsam…

Ve her sokaðında bir çıkmaza girip yeni bir çıkış yoluarıyorsam…

Her çıkmazda bir karmaşanın; her karmaşada bir çatışmanıniçinde kalıp her defasında ölüme mahkûm oluyorsam…

Bu, hangi yaşamak?

Bu satırları sana ithafen kaleme alıyordum bir zamanlar.Henüz sen dahi ortalarda yok iken. Senin bir gün, çat kapı çıkıp gelme ihtimalinekarşı belki de bir hazırlık aşamasıydı bu. Ve bugün, sen çıkıp da geldin veben, küçük bir deðişikliðe gidip zamanlar arası yolculuðumda geçmişi geridebırakıp bugüne adım attım adeta, sadece seninle. Ve şimdi deðiştiriyorum tümcümlelerimi ve artık geçmiş zamanı kendi dünyasında bırakıp, şimdiki zamanageçiş yapıyorum seninle ve seni yaşadıðım her anımda, tüm soru işaretlerinisöküp atıyorum hayatımdan.

Bu satırları sana ithafen kaleme alıyorum bugünlerde. Tümolasılıkları geride bırakıp içinde gerçekleri barındıran, belki de olasılıksızanlara doðru hiç bitmeyecek bir yolculuða çıkıyorum seninle. Adeta bir ömürsürecek kadar uzun, belki de aklımızın dahi almayacaðı ve hayal gücüsınırlarımızı aşan bir yolculuk olacak bu.

Kâinatın en bilinmezine doðru…

Tüm sırlarını keşfetmek istercesine… 

Hiç durmadan…

Usulca…

“İçinde senibarındırıyor bu şehir, tıpkı benim seni içimde barındırdıðım gibi.”

Zamanın duruma göre durmaya ya da su misali akmaya başladıðıbir noktada başlar sevda. Bazen açık bir renk iken, bazen de koyu birkaranlıktır. Çözülemeyen bir karmaşa olabileceði gibi, basit bir denkleme dedönüşebilir hayat. Çözüm başucumda durmaktayken sevdanın rengi, beni çokuzaklara sürükleyivermiştir, ben farkında dahi ol(a)madan. Sevdanın rengi tümmelodileri ile bir ahenk oluşturup, çıkıyorsa bir yerden tadı sevdanın,  yaşamak denen şey bu olsa gerek.  

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları