Hüseyin Sözlü, Edebiyat Dostu

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 4080 kez görüntülenmiştir.
Halise TEKBAŞ

Dipnot: Ceyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü, gittiði heryerde kendini hissettiriyor. İlçe, köy, belde, esnaf ve mahalle toplantılarında büyük katılımların ve desteklerin verildiði isim sadece Hüseyin Sözlü'dür. Mahalle toplantıları adeta miting havasına bürünüyor. Bayanların yoðunluklu ilgi gösterdiði Başkan Sözlü, uzatılan eli boş bırakmıyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduðu takdirde Adana'ya hizmet ve yanı sıra sanatla bütünleştirecek tek isim. Çünkü yıllardır Çukurova Edebiyatçılar Derneði'nin büyük usta Orhan Kemal'ın Uluslararası Orhan Kemal Öykü yarışmasında anasporsorluðumuzu yapıyor, inanıyoruz ve güveniyoruz. Hiç bir belediye'nin yapmadıðını Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yaptı. Takdire şayandır.
Daha önce kaleme aldıðm 
makalemi sizlerle paylaşma gereði duydum. Hüseyin Sözlü'nün kültüre ne kadar duyarlı olduðunu ve Adana'ya büyük katkılar vereceðini şimdiden görüyorum. 
KAZANAN ADANA OLACAK... 
KAZANAN ÇUKUROVAM OLACAK

"Edebiyatın gerçek dostu büyük isim Hüseyin Sözlü"
Duyguları bir araya getirdiðimizde kendiliðinden bütünleşerek, duru, saf ve temiz çaðdaşlaşmanın getirisinin insan sevgisi ve duyguların birikiminde şiirsel imgeler ve  edebiyat hatta sanatsal sevgiler bütünlüðün sonsuzluðu, kültürel baðlarıdır. Onun adı da kuşkusuz Hüseyin Sözlü’dür. Türk Dünyasının unutulmas isimleri arasında olduðuna da inancım tamdır. Nedeni ise hiç bir kesimi ayrım yapmaksızın kucaklayan, destek veren ve imkanı elverdiðince de o etkinliklerde bulunarak katkı koyan tek isim yine Hüseyin Sözlü... 
Edebiyatın siyaseti olmaz, olmadıðı gibi edebiyat gelecektir, yeter ki gönül verin içten sevin ve isteyin. Edebiyat sevmektir, hoşgörüdür, sevgidir, hayattır, yaşamdır, aşktır, baðlılıktır, birikimdir ve yaşanmışlıktır.
Siyaset kendi ekseninde deðil bir çember olarak düşünün. Ama gel gelelim her iki kıpırtıyı da yüreðinizde hissediyorsanız, başarının anahtarı elinizdedir. Bir yürek tanıdım, her ikisinide taşıyabilen ve insan ilişkilerine deðer veren koca yürek cesur insan Ceyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hüseyin Sözlü, demek sanırım yeterli olacaktır. Çünkü içten ve samimi duygularıyla barışık, insanlara güvenii tamdır.
İşte Hüseyin Sözlü, siyasette yakaladıðı başarıyı edebiyata da taşımış oluyor ve halkın sevgisini içten 
fethediyor.
Siyaset'i edebiyattan ayrıştıran bir yapısı vardır; siyaseti yerinde edebiyatı da kendi yerinde yapıyor, tanık oldum, gördüm ve yaşadım... Kim ne derse desin iki eksende de başarılı bir isim. Türkiye’de sanat ve edebiyatın elini tutmuş, beraberinde taşıyor... Koca dev yürek.
 Duyduklarınız deðil gördüklerinizle karar verebilirsiniz. İki yönde halka hizmet etmek her belediye'ye nasip olmaz deðil mi? Çok duyarlı sanat adamlarımızın olduðu gibi Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de edebiyata duyarlı ve sıcak bakıyor olması gibi... Bir çok belediyelerin imkanları olmasına raðmen, ne yazık ki edebiyatı sahiplenen tek kişi Sözlü'dür. Sanki iki milyonu aşmış olan Adana ve ilçelerinin, halk kıtlasinin tek edebiyatçısı ve tek Belediye Başkanı Hüseyin  Sözlü'dür...
Evet hem belediyecilikte hizmet vereceksin, hemde sanatta. Yeter ki biz yerinde ve zamanında, haklının, hakkını vermeyi bilelim. Yapılan edebiyat etkinliklerinde:"Ben yapıyorum, ya da benim etkinliðim diye kendine mal etmeyen Sözlü, sanırım Adana'nın bir çok ilçelerinde yapılmayanın ilkini başarmıştır.  Örnek alınacak bir isimdir...
Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, edebiyata olan sevgisi ve ilgisi her geçen yıl artarak devam ettiði de gözardı edilemez.  Bereketli toprakların bereketli Başkanı Hüseyin Sözlü...
Dahası var!...
Adana ve ilçelerinde yapılan sanat etkinliklerine destek veren Başkan Sözlü, halkın güvenini ve sevgisini fazlasıyla kazanmış durumda. Şunuda belirtmeden edemeyeceðim; Adana'da Orhan Kemal Öykü Yarışmasının da anasporsorudur. Her kesimden her kitleden Başkan Sözlü'ye çıð gibi destek sevgi ve sempati büyüyor ve artarak devam ediyor.
Sözlü’nün olduðu yerde edebiyat  ve sanat canlılıðını koruyor ve günümüzden yarınlara taşınıyor...
Sanatçı, yazar, şair dostu Ceyhan Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü’yü tebrik ediyorum. Ekonomik gücü yüksek olan İl merkezindeki kurum-kuruluşların, ya da kişilerin ya da sivil toplum kuruluşlarının şapkalarını önüne koyup düşünmelerini diliyorum.. 
Çünkü Adana çoktan kararını verdi; “Hüseyin SÖZLÜ” dedi...
Sevgiyle kalın...


ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları