Güneş Balçikla Sivanmaz!..

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1098 kez görüntülenmiştir.
Lütfi KÜPELİ

Çok zaman önceleri bu yazıyı kaleme almıştım. Ama öyle anlar oldu ki, bu yazıyı bugün burada  yeniden sizinle paylaşma gereði duydum.  Ceyhan\'da spor üzerinden birileri siyaset yapmaya çalışıyor veya çalıştırılıyor. Öyle anlar geliyor ki, Basketbol\'ün B\'si bilmeyenler, Futbol\'un F\'si bilmeyenler, Güreş\'i Yatak sporu zannedenler, Teakwon-Do\'yu kavgada işinizi görür diyerek yapıldıðını sananlar hatta hatta Satranç sporunu okulda ders bilenler sporla alakalı konuşmaya başladılar bu günlerde nedense...

    Asında bunların kanı bozuk, kanı bozuk diyorum, çünkü bunlar üç kuruşluk adam olmasalar kendi işlerini yaparlar, spor\'umuzu da dil uzatmazlardı. Güneşi balçıkla sıvamaya kalkanlar anladılar ki, güneş balçıkla sıvanmaz.  Bu sefer “çamur atalım da izi kalsın” mantıðı ile orda burada konuşmaya başladılar....

    Yapılan iyi işleri görmezden gelmek doðru bir şey mi sizce?  Ceyhan Belediyespor\'un bu yılki bütçesi belli idi. Ama buna raðmen birileri ortalıðı ayaða kaldırarak bu takımın başarılı olmasını istemediðini açıkça ortaya koydu. Evet, Ceyhan Belediyespor ilk yarıyı ilk beş takım içinde bitirmiştir. Bakın bu ilk beş arasında Tarsus ve Botaş yok. Bu takımlar ikinci yarıya yapmış oldukları yüklü transferlerle çıkışa geçmişler, Ceyhan Belediyespor ise onca talihsizliðe raðmen Türkiye Kupası\'na katılma başarısı göstermişlerdir. Şimdi sırada Playofflar var. Bunu da gerçekleştirdiðimiz takdirde zaten hedefini gerçekleştirmiş olacaktır.

BELEDIYESPOR CEYHAN\'A 2 ALTIN MADALYA DAHA KAZANDIRDI
    Ceyhan Belediyespor\'un iki oyuncusu ferdi müsabakalarda Ceyhan\'a altın madalya ile döndüler. Güreş\'te, Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonasında Ceyhan Belediyespor Güreşçisi Resul Kalaycı Türkiye Şampiyonu olurken,  Satrançta ise Rusya\'da yapılan Moskova Şampiyonasında Ceyhan Belediyespyor\'un oyuncusu Engin Topak Türkiye\'ye altın madalya kazandıran sporcu oldu. Her iki sporcumuzu da kutluyorum.

CEYHANSPOR İSTEDİÐİ GALİBİYETİ ALAMADI
    Ceyhanspor kendi sahasında aðırladıðı Gençlerbiriði karşında istediði galibiyeti alamadı. Ceyhan\'da Zemin oldukça bozuk olduðu için sporcular topu kontrol etmekte oldukça zorlandıkları gözlerden kaçmadı. Adana Gençlik Spor İl Müdürlüðü\'nün gecen hafta metroloji\'ye bakıp maçları tatil etmesi Ceyhan\'a yaramdı. Takım tam adapta olmuşken,  \'Metroloji\' bahanesiyle maçların tatil edilmesi ne kadar doðru idi bilemiyorum.  Gençlerbirliði ilk yarıda karamboldan bulduðu tek golün üzerine yattı. Maçı da kazandı. Ceyhan ise 90 dakika adeta tek kale olarak oynadıðı karşılaşmadan maalesef puan çıkartamadı. Bu durumda Ceyhan ikinci ile puan durumunu 8 çıkartmış oldu. Belki diyeceksiniz ki; “bu puan siteminde çok önemli deðil”  Doðrudur ama görünen köyde kılavuz istemez. Ceyhan gruplara gidebilmek için playoff oynar.  

  Kalın saðlıcakla...

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları