CENNET BAHÇESİ

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1815 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

“Her insan, öldükten sonra girmek ister cennet bahçesine. Oysaki esas olan, ölmeden önce girebilmektir sevdiðinin gönül hanesinde yatan cennet bahçesine...”

 

Soyut olan bu durumun tek mimarı sendin ve hala sensin ve her daim sen olacaksın. Ve birçokları sadece soyut olan bu diyara ulaşmaya çalışırken; ben ulaşılması zor görünen ve bu âlemde imkânsız bilinen bu diyara, en somut haliyle ulaşıp yaşıyordum seninle ve hala yaşıyorum ve sonrasında da yaşıyor olacaðım.


Ve yaşadıðım her gün: “Nefes aldıðın her gün, nefes alabildiðim her güne şükrediyor olacaðım…”

 

Ve yeni bir güne uyandıðım her sabah, ebedi mutlulukların kapısı olan bu cennet bahçesine yeni doðmuş bir çocuk misali bir günahsız olarak gireceðim. Ki her gün, yeniden doðmuş gibi gözlerimi dünyaya açıp da aldıðın her nefeste yeniden hayat bulacaðım. Ve hayat, sema gözleri ile sana her baktıðında bu cennet bahçesine, her yeni güne işaret eden kırmızı bir gül dikeceðim.


“Bu güller, ismin gibi cennet bahçesinden gelmemiş olsa da… Senin kadar kıymettar ve sana layık olmasa da… Sana karşı beslemiş olduðum bu sevginin en büyük göstergelerinden biri olacaktır… Kabul etmen halinde nefes almaya devam edip yaşayacaklar, tıpkı ben gibi… Aksi halde solup da veda edecekler bu hayata, tıpkı ölüm gibi…”

 

Ve sana(cennet bahçesine) ulaşmanın tek yolu sadece ölüm olsaydı eðer, kıyametin olabilecek en kısa sürede kopması için her gün dualar ederdim ki en kısa yoldan sana ulaşabileyim. Ve sana ulaştıðım anda kulaðına eðilip de: “Eðer ki sen, hakkımda en hayırlı olanı isen; bu gönül buna çoktan razı olmuş demektir…”  sözünü sessiz bir şekilde fısıldayabileyim.

 

Hayat, doðum ve ölüm arası bir mesafe uzaklıðında yer alıp bu denli kısa iken; senin dünyama girişinle önüme cennetten bir kapı açılır. Ve adımlarım beni bu yere doðru hareket ettirir. Yürürüm alabildiðince. Bu kapıdan içeri girdiðim anda, bulunduðum bu yere, ömrü hayatımda hiç şahit olamadıðım cennet kokuları yayılır. Kokunu çekmeye başlarım içime ve bir anda sen kokmaya başlar içim, dışım, her yerim.


“Sen, benim bu dünyadaki ve öte dünyadaki hayra açılan kapılarımın evvel ve ahir olanısın...”

                                                                                                               

Kalbimde gizlediðim kutsal mabedimde seninle birlikte yaşıyor olacaðım hem bugünü, hem yarını, hem de yarından sonrasını. Ve seninle gökyüzüne uzanıp da yeryüzüne baktıðımız her anda durdurmaya başlayacaðım, su misali akıp da giden zamanı. Zamanın durmaya başladıðı her anda kâinata duyuracaðım senin adını:


“Sen, uyanıkken kalbime ve uykudayken de ruhuma tesir ve tasarruf ederken, görüp de yaşamış olduðum bütün her şey, ne bir rüya idi ne de bir yalan. Bunların hepsi, belki de bu âlemde yaşamış olduðum en büyük gerçeklik idi. Ve bu gerçeðin adı, sendin ve hala sensin ve ebediyen sen kalacaksın…”

 


MURAT TAŞ

14.03.2014 02.08

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları