FİLM BAŞLIYOR

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 3131 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

Hiç kalem tutmadan yazmaya başlamıştı ellerim, yaşamış olduðumuz bu hayatın senaryosunu. Rollerini paylaşmış olduðumuz bu filmin başrollerinde sen ve benden başka hiç kimsecikler yoktu. Üzerinde yaşadıðımız ve sadece bize ait olan bir Dünya, sen ve ben.

 

Benden sana bir mektup…

 

Asırlar öncesinden, belki de sen bu Dünya’da dahi yokken yazmaya başlamıştım sana ait olan tüm hislerimi. Ve asırlar sonrasında, belki de ben bu Dünya’da dahi yokken okumaya başlamış olacaksın sana emanet bıraktıðım bu sevgimi. Oysaki şimdi, ben bu harfleri kelimeler haline getirip de, onları bir cümle içine yerleştirmiş olmakla birlikte, bu harfler nasıl ki bir anlam kazanıyorlarsa, gelecek zamanda, bir yerlerde, ellerim ellerinle buluştuðu vakit seninle anlam kazanmaya başlayacak yok olmaya yüz tutan benliðim.

 

Ve sen kulaðıma eðilip de: “Ben, seni ruhum gibi seviyorum…” dediðin anda, tende can bulmaya başlayacak asırlar öncesinden bedenimi terk eden ruhum.

 

Ve ben yanına gelip de: “Ölümün dahi haberi yok, sensizlik içinde ölmüş olduðumdan…” tümcesini fısıldayarak merhaba diyeceðim seninle gözlerimi açtıðım hayata. İşte o zaman, mektup sahibinin, yani senin ellerinde okunuyor olacak.

 

* * *

 

Ey sevgili yar,

 

Ben, senin doðduðun gün nefes almaya başlamış olacaðım ve bu sayede içinde seni barındıran bir sevda seyrinde, bir ömrü kapsayacak olan uzunca bir yolculuða çıkacaðım.

 

Bilmelisin ki, bu âlemde ibretlik olan bu sevda seyrinde, seninle birlikte seyirci olmak bizlere bahşedilmiş bir lütuf olsa gerek. Bu, kaderlerimizi asırlar öncesinden yazıp da bugünlere taşıyan ve bunu bizlere bizzat yaşatan, bu muazzam kudretin emarelerinden sadece biridir.

Bu emare ile ortaya çıkan küçük bir kıvılcım, hayatlarımız üzerinde sonsuza dek sürecek büyük etkiler bırakacak.

 

Asırlar öncesinden başlayıp asırlar sonrasında devam edecek olan bu etkilerin neticesini yaşamak dileklerimle.

 

Şimdilik hoşça kal,

 

* * *

 

Film başlıyor…

 

Asırlar sonrası…

 

Sen, asırlar öncesinden yazılmış olan bu kader yolunu takip edip de bir anda çıkıp geldiðin an, yeni bir Güneş doðmuş oldu üzerinde yaşamış olduðumuz Dünyada. Soðuyan tenimi ısıtmaya başlayan bu Güneş ile, yani seninle, ısınarak nefes alamaya başladı ruhum. Hayat, tam da son bulacak derken hayata yeniden başlamış olmanın adı oldun sen. Ve sen, dünyama girdiðin anda anlamış oldum ki: “Aşk, gözlerindeki yok oluşlarıma aldırış etmeden dahi sevebilmekti seni…”

 

Sevmek, sevda mevsiminin en güzel ikliminin, en güzel çiçeði olan “sen”i bir ömür boyunca fani olan bu hayatta ve sonsuza uzanıp baki olan öte hayatta koklayıp da nefes alabilmekti. Kokunda hayat bulup her daim diri kalabilmekti. Gözlerinin içindeki dünyada kaybolup da: “Ben, sende görmeye başladım kendimi, ki sen de kendinde bil diye beni…” diyebilmekti her defasında.     

 

Seni görmeden dahi, bende sana dair zuhur eden hissiyatım, senin bütün mevcudat içindeki en kıymettar varlık olduðunun en büyük göstergesiydi. Bu fani yaşam boyunca bana yol gösteren bu hissiyat, seni her defasında, içimde bir yerlerde doðrulayıp duruyordu. Bu rota üzerinde yol aldıðım: “Bu sevgi, ne büyük bir sevgiydi ki, bütün bir âlemin tecelliyatı ben gibi bir hülasada beliriverebiliyordu her defasında sen, sen diye…”

 

Bu acziyetimin neticesinde ortaya çıkan bu azamet, beni her durumda sana getiriyordu ve yine sana geliyorum ve her daim sana geleceðim. Sana gelişlerimin her anında, sana gelebildiðim için binlerce kez şükrediyordum ve hala şükrediyorum ve şükretmeye devam edeceðim. Kalbimin her zerresine seni düðüm düðüm işleyen bu kaderi yaşayabilmiş olmanın vermiş olduðu bu gururla, her an münacat ediyordum ve hala münacat ediyorum ve etmeye devam edeceðim.

 

Dualarımdasın, her daim kalbimde olduðun gibi. Ve en büyük isteðim, son anımda dahi benimle birlikte “bir yudum sen” olmasıdır. Son anı yaşayacak olmamdan korkma sakın. Ben, sadece ve sadece senin kahramanınım. Ve şunu bilmelisin ki, kahramanına bir şey olursa bu film de burada biter. Oysaki film, yeni başlıyor…

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları