2015 Yili Milletimize Hayirlar getirmesini diliyorum.

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 2659 kez görüntülenmiştir.
MUSTAFA KORKMAZ

"Yılbaşı, kimlik ve kültür erozyonuna dönüşüyor…”

 Her yılın başlangıcı, aslında bizlere bu mesajları veriyor. 

Ancak üzülerek ifade edelim ki, başka dinlere, başka kültürlere, başka dünyalara ait sembolik unsurlar, yılbaşı eðlenceleri ile bütünleştirilerek bir tüketim kültürüne dönüşmüştür. Daha endişe verici olanı ise geleceðimizin teminatı olan çocuklar üzerinden bir kimlik ve kültür erozyonu gerçekleştirilmesidir.

Ömrümüzden bir sene gittiði halde sanki bir sene kazanmış gibi zamandan intikam alırcasına, kendini ve deðerlerini unutarak, kendinden geçerek alkollü içkilerle sabahlara kadar eðlenmek ne kadar hazindir. Emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango, toto ve loto gibi talih ve şans oyunlarının peşinden sürüklenmek ne kadar üzüntü vericidir.

Gönül ister ki, her yılın başlangıcı, insanoðlunun iç içe geçmiş muhasebelerini yaptıðı, kendi insanlıðını yeniden kurduðu bir milat olsun. 

2015 yılının milletimiz ve İslam aleminin geleceði ile ilgili 2014 yılından daha huzurlu ve istikrarlı yıl olmasını yüce Mevlamız nasip eylesin.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları