2010-2011 sezonu’nda Basketbol NasIl olur?

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1078 kez görüntülenmiştir.
Lütfi KÜPELİ

Türkiye Bayanlar Basketbol Birinci Ligi’nde Lig Komitesinin toplanmasının ardından Bayan Basketbolu da dünya starlarını Türkiye Ligine gelmeye devam ediyor.

Özellikle Fenerbahçe’nin Lig Şampiyonu olmasının ardından Galatasaray’ın antrenör deðişikliðine gitmesi ve Zafer Kalaycıoðlu ile Türkiye Kupası’nı müzesini götürmesi, ardından Fenerbaçe ile final oynamasına raðmen Galatasaray’dan ayrılması Basketbol camiası gibi beni de “şok” etti. Fenerbaçe ile sayısız lig Şampiyonluðu yaşayan, ardından Galatasaray’a gecen Kalaycıoðlu’nun koltuðunu Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Cumhurbaşkanlıðı kupası kaldıran Ceyhun Yıldızoðlu’na kaptırmış olması da son derce düşündürücüdür. Zira Mersin’in bu yıl Bayan Basketbol’a yapmış olduðu yatırımlar, ön plana çıkarken ne Türkiye Kupası’nda ne de Ligde (ligi ikinci Bitirmesine raðmen) istediði sonucu alamamış olması sadece Coach deðişikliðinden ibaret deðildir de nedir? Zafer Kalaycıoðlu’nun Mersin’e ve Ceyhun Yıldızoðlu’nda Galatasaray’a ne gibi deðişiklik yapacaðını hep birlikte göreceðiz.

Önümüzdeki 2010-2011 sezonunun çekişmeli geçeceði bir gerçektir. Ama bunun ötesinde bir uçurum olacaðı da göz ardı edilemez. Niye bunu söylüyorum çünkü Fenerbahçe ve Galatasaray dünya starlarını kendi kulüplerinin çatısı altında toplamaya başladı. Diðer takımlardan şuana kadar çık yok. Ne yapıyorlar, nasıl bir bütçe ile ligde mücadele edecekler? Nasıl bir takım kuracaklar onları Fenerbahçe ve Galatasaray’dan daha fazla merak etmiyorum desem yalan söylemiş olurum.

Bu yıl bence Fenerbahçe, Galatasaray’ın ardına üçüncü olacak takımı kestirmek zor. İlk iki belli olurken bunun arkasına kimler nasıl sıralamayı belirleyecek, kimler düşecek? Gerçekten bunları kestirmek zor olacak. Mersin Büyükşehir Bu yıl yapmış olduðu yatırımları devam ettir mi bilinmez ama ilk ikinin haricindeki takımlar tam bir kapalı kutu. Beleyip göreceðiz. Ceyhan’ı bu konuda şansı buluyorum çünkü Ceyhan gecen yıl çok şansız bir sezon geçirdi. Umarım bu yıl aynı şansızlıklar olmaz.

Ceyhan’da Ses Seda yok..

Gecen yıl Süper amatör liginde şampiyonluk kovalayan ve ligi üçüncü sırada bitirmesine raðmen terfilere gidemeyen Ceyhanspor’un durumu belirsizliðini koruyor. Ceyhan’ı playoff’larda eleyen Çukurova Üniversitesi ile ligi ikinci sırada tamamlayan Gençlerbirliði havlu attılar. Şu ana kadar yoluna devam eden tek takım Kozan oldu. Ceyhan’ın yönetimi önümüzdeki sezonun planlarını yaptıklarını biliyorum. Ama gecen yılki yapılan yanlışlıklar umarım bu yıl tekrarlanmaz. Zira gecen yıl kendi evimizdeki maçlarımızı vermeseydik bu gün bizde terfilerde olurduk. Hatta, bizim yerimize giden her iki takımdan da daha iyi neticeler alacaðımızı söyleyebilirim.

Ceyhan Belediyespor Yıldızları 10 oldu.

Bu yıl Malatya’da yapılan Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonasında Ceyhan Belediyespor, 10. oldu. Ne diyelim bu yıl olmadı inşallah önümüzdeki yıl küçüklerde ve yıldızlardan ümitliyim. Ceyhan’dan üç sporcu milli takıma davet edildi.  Melike Yalcınkaya, Tuðçe Canıtez (Her ne kadar Amerika’da oynuyor görünse de Ceyhan Belediyespor’un oyuncusu) ve Asena Yalçın’ın Milli Takıma çaðrılması sevindirici. Sporcularımıza başarılar diliyorum.

Kalın saðlıcakla

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları