Ceyhan\ in Misafirleri.

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1353 kez görüntülenmiştir.
Lütfi KÜPELİ

Türkiye Bayanlar Basketbol Birinci Ligi takımı 9 Aðustos\'ta Ceyhan\'da toplanarak, çalışmalarına başlayacak. Bu gün Ceyhan Belediyespor\'un misafirleri vardı Türkiye Basketbol Federasyonundan…

Ligler direktörü Ahmet Araşan, Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş ve Ligler Geliştirme Koordinatörü Yusuf Erboy, Ceyhan Belediyespor yetkilerini ziyaret ettiler. Ceyhan Belediyespor\'un yöneticileri ve Teknik ekiple birlikte Ceyhan ilçe Spor Salonu\'ndaki çalışmaları yerinde incelediler.

SALON ÖLÇÜLERİ DEÐİŞİYOR
 2010-2011 sezonundan itibaren resmi müsabakaların oynandıðı tüm salonlarda saha ölçülerinde deðişikliðe gidildi. FIBA Genel Kurulu\'nun aldıðı kararlar 2010 Dünya Şampiyonası\'nın ardından uygulanacak, Yeni saha ölçülerine göre deðişiklikler şu şekilde;
-3 sayı çizgisi ile çemberin orta noktası arasındaki mesafe 6.75 m olacak,
-Benchlerin karşı tarafındaki kenar çizgiye, dip çizgiden 8.325 m mesafeli birer çizgi çizilecek. Dördüncü periyodun son 2 dakikasında topu kendi sahasından oyuna sokacak olan takım mola aldıðında topu, bu noktadan oyuna sokacak,
- Çemberin orta noktasından 1.25 m çapında bir yarım daire çizilecek,
- Benchle orta saha çizgisi arasındaki mesafe 5 m olacak,
- Kısıtlamalı alan dikdörtgen olacak.
Bunun için Ceyhan ilçe spor salonunda hummalı bir çalışma var. Ceyhan Belediyespor yöneticileri bunun için ince eleyip sık dokuyorlar.

MİYAMİ DAÐLAR ORDU MİLLİ TAKIMINDA
Ceyhan Belediyespor Güreş Takımı oyuncusu Miyami Daðlar, Ordu Milli Takımıyla Avrupa Şampiyonasına katılacak. Sporcumuza başarılar diliyoruz.

BU  YIL  DA  OLMADI...
Bu yıl iyi bir ekiple iddialı bir şekilde süper lige hazırlanan Ceyhan Belediyesi Satranç takımı yarım puan ile süper lige çıkamadı. Ceyhan Satranç Şube Sorumlusu ve Ceyhan Belediyespor Satranç Antrenörü Tuncay Bayram, daha önce anlaşmış oldukları yabancı oyuncunun gelmemesi nedeniyle böyle bir sıkıntı yaşadıklarını söyledi. GM olan oyuncu 1. Sırda mücadele edecekti. O gelmeyince ikinci sırdaki bire geçti böyle bir sonuç aldık şeklinde konuştu.

CEYHANSPOR\'A ÇELME TAKANLAR NEREDELER…
Bu yıl DAL Kuruldu. Ama Adana\'dan tek takım müracaat etti. Gençlerbirliði, gecen yıl süper amatörün Şampiyonu olan ve terfilere giden Kozan Belediyespor, ligden Çekildiðini duyurdu. Ekstra Play Off\'larda Ceyhan\'ı maðlup eden Üniversite de DAL\'a katılmayacaðını bildirdi. Şimdi üç takımla DAL\'da mücadele edecekken tek takımla mücadele edilecek. Siz söyleyin Ceyhan bunu hak edecek ne yaptı?
Kalın saðlıcakla .. 

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları