KARMAŞA

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1196 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

İrrasyonel sevişlerimde yapmış olduðum karavana atışlarımda belirdin sen…
Yaşanan her an’ın bir bedeli olduðu gibi seni kaybedişlerimin bedelini faturalara yansıyan yüksek meblaðlı ödentilerde boðularak ödedim ben…
 
Aklımın tembelliði düşüncelerin kafamdan uzaklaşmasına neden olurken “düşünmek olgusu” farklı bir boyut kazanıp “düşünmemek olgusu”nun aðırlıðı çöküveriyordu üzerime. Bir kovalamaca başlıyordu kelimelerle aramda, ben kaçtıkça onlar kovalayıp duruyordu. Kelimelerle aramdaki mesafeyi açmak için hızımı artırıyordum her defasında ve alabildiðince uzaklara doðru yol alıyordum. Ardıma her bakışımda düşüncelerimde yaşattıðım seni an be an kaybettiðimi görüyordum ve kafamda bitirmiş olduðum düşüncelerimle beraber seni de yüreðimde bitirmiş oluyordum. 
 
Abes düşünceler tüm çıplaklıðıyla sarmalıyordu etrafımı ve metanet uzaklaşıp duruyordu benden. Üzerimde bir kırgınlık, vücudumun her bölgesinde tarifsiz bir acı ve içimde tanımlayamadıðım bir isteksizlik oluşuveriyordu. Aşkın, artan oranda azalan bir seviyede gerilemeye devam edip minimum düzeye iniyordu. Ve bendeki miadı dolan aşk bir kuş misali başka gönüllere göç ediyordu. 
 
* * *
 
Rasyonel sevişlerimde yapmış olduðum tam hedef atışlarımda belirdin sen…
Yaşanan her güzel an’ın bir ödülü olduðu gibi seni elde edişlerimin ödülünü sevgine sarılarak kötülüklerden arıtılmış ruhumun özgürlüðü ile elde ettim ben… 
 
Gözlerimin önünde harfler uçuşuyordu ve bütünlüðü bozulan kelimeler tek tek bir araya geliyordu yeniden. Yeni bir düzen oluşturuluyordu adeta ve geçmişin üzerine bir çizik atılıp gelecek saðlam temeller üzerine inşa ediliyordu. Avare geçen geceler burada son buluyordu ve tembellik aklımı bir daha dönmemek üzere terk ediyordu. Düşünceler sarmalıyordu etrafımı ve düşünmek eylemi kaybetmiş olduðu anlamı yeniden kazanıyordu.
 
Sana dair beklentilerim her an artan oranda artan bir seviyede ilerlemeye devam edip sana karşı içimde beslemiş olduðum aşk maksimum düzeye çıkıyordu. Sensizlik, geleceðe dair hissetmiş olduðum en büyük korkular arasında yerini alıp beni içinden çıkılmayacak bir bataklıðın içine doðru sürüklüyordu. Umut ise en zor anlarımda ellerimden tutup bu bataklıðın içinden çıkmamı daha kolay bir hale getiriyordu.  
 
Rasyonel sevişlerimde yapmış olduðum tam hedef atışlarımda belirdin sen…
Yaşanan her güzel an’ın bir ödülü olduðu gibi seni kalbime hapsedişimin ödülünü yüzüme yansıyan tebessümlerde saklı mutluluklarda kaybolarak elde ettim ben…
 

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları