Sizi Çok Özledik...

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1508 kez görüntülenmiştir.
Lütfi KÜPELİ

Ceyhan kaymakamı Ayhan Boyacı\'nın Samsun Bafra\'ya tayininin çıktıðını duyduðumda Ceyhan\'ın çok şey kaybettiðini belirtmiş ve “böyle biri daha Ceyhan\'a gelmez “ diyerek köşeme taşımıştım..
    Neden gelmeyeceðini de sizlerle paylaşmıştım. Şimdi Ayhan Boyacı\'nın nasıl bir kaymakam olduðunu gelin bir hatırlayalım...

    Sayın Boyacı, Ceyhan\'ın tüm resmi dairelerini, Kamu Kurum ve Kuruluşlarını, Sivil Toplum Kuruluşlarını ve Halkı kenetlendirmişti. Boyacı, Tüm Programlara katılır, programda Cumhurbaşkanı, Başbakan veya Bakan\'ın telgrafı okununca, oturduðu yerden kalkar ayakta alkışlar, taraflı tarafsız tüm protokol de Kaymakam Boyacı\'nın arkasından kalkar ve alkışlardı. Boyacı da bu hareketi ile takdir toplardı.

    Hafta sonu Ceyhanspor\'un futbol maçı mı var.. Boyacı Türbindeki yerini alır, takım geriye düştüðünde soyunma odasına bizzat girer, sporculara moral verirdi. Kazanılan maç sonrası soluðu soyunma odasında alır sporcuları tek tek tebrik ederdi.  Sayın Boyacı\'nın spor müsabakalarına gelmesinden dolayı tüm mülki amirler de maçları izlemeye gelirdi.

Sadece futbol mu?
    Spor ayırt etmeksizin bir bakmışsınız basketbol maçında, bir bakmışsınız  güreş Müsabakalarında, taekwan-do da, voleybolda.. 

    Kimse Kaymakam Boyacı\'ya \'Spor Adamı\' yakıştırması yapmadı. O Kaymakamdı.  Büyük küçük herkesin Kaymakamı olmasını bildi.

    Ceyhanlı, onun girişimleriyle tüm resmi daireler ve Odalarla ilk “Karpuz Festivali” ile tanıştı… Cumhuriyet Meydanı\'ndaki yapılan festival konserine katılan Boyacı, “Karpuzumuz ünlü ama daha da fazla tanıtmamız lazım…” diyerek tüm üreticileri teşvik etmeye çaðırmıştı. Ceyhanlı üreticiler de Kaymakamı alkışladı..

    Öðretmenevi\'nin temeli ve zor olan kaba inşaatı da onun döneminde yapıldı. Hep ileriyi görerek yıkmak yerine yapma gayreti içinde oldu. Ayırmak yerine birleştirmeyi tercih etti...

Tayini çıktıðı günü hatırlıyorum. Yanına gitmiş üzüntülerimizi dile getirmiştik. “devlette devamlılık esastır” diyerek bizleri teselli etti. Ne zaman yanına gitsek özenle seçilmiş cümleler bulurdu...

Kimseye onun bunun adamı demezdi, herkesin görevini yaptıðını çok iyi bilirdi.

    Gecenin bir yarısında bir kaza olsa orada görürdük onu. Nerde acı, nerede sevinç hep ordaydı. Kendisinin göremediklerini gösterenlere teşekkür ederdi..

    “Tren\'e Bomba” ihbarı yapıldıðı günü dün gibi hatırlıyorum. Biz Gazeteciler daha köye varmadan O, Garnizon Komutanını, Belediye Başkanını, Emniyet Müdürünü yanına almış gelişmeleri an ve an ordan takip ediyordu. Tüm tedbirlerin alınmış olmasına ne çok sevinmiştik…

    Hiçbir zaman kişiler arasında ayrım yapmadan, kimseyi ayrıştırmadan, kırmadan dökmeden yakmadan yaklaşık üç yıl görevde kaldınız. Bu üç yıl bize sanki 40 yıllık Ceyhanlıymışsınız gibi geldi..

Sizi Ne Kadar Özledik…..Çok özledik Sayın Kaymakamım..
    Sizin dönemizde Ceyhan\'daki Tüm birimlerin katıldıðı ve çeşitli Üniversitelerden 71 bilim adamının katıldıðı “Ceyhun\'dan Ceyhan\'a” sempozyumu yapıldı.
    Sizin dönemizde Ceyhan Lisesi “Liseler arası Basketbol Şampiyonasında” Özel Kolejlerin arasına giren tek devlet okulu olma başarısı gösterdi.
    Sizin dönemizde Uluslar arası taekwan-do şampiyonası Ceyhan\'da yapıldı.
    Sizin dönemizde Gençler Karakucak Şampiyonası yapıldı.
    Sizin dönemizde BTC\'nin açıldıðı gün Tüm dünya liderlerinin katılımıyla Türkiye- Azerbaycan Kardeşlik Parkı\'nın açılışı gerçekleşti.

Sizi Ne Kadar Özledik…..Çok özledik Sayın Kaymakamım
Siz olsa idiniz kurumlar bir birine küser miydi?
Siz olsa idiniz Bayramlaşmalar bu kadar kısa sürer miydi?
Siz olsaydınız….
Siz olsaydınız öðretmenevi öðretmensiz kalır mıydı?
Siz olsaydınız hizmetler aksar mıydı?
Siz olsaydınız….

Hulasa kaymakamım sizin dönemizde Ceyhan\'da devletin şefkatli kolları vardı. Spor vardı. Saygı sevgi vardı, kardeşlik vardı. Herkes kendi işini yapardı…
Sizi Ne Kadar Özledik…..Çok özledik Sayın Kaymakamım…

Kalın Saðlıcakla.. 

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları