Ceyhanspor Bunlari Haketmiyor...

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 912 kez görüntülenmiştir.
Lütfi KÜPELİ

Hafta içinde Türkiye Futbol Federasyonu\'nun almış olduðu kararla 2007-2008 sezonunda oynan Ceyhanspor- Mezitlispor arasında oynanan müsabakayı etkilediði gerekçesiyle Ceyhanspor\'un küme düşürülmesine karar veren federasyon yetkilerine sesleniyorum.

 Yıllardır yazıyoruz bizi doðu grubundan alın diyoruz kulaklarınız tıkıyorsunuz.  Ama bir telefon dinlenmesiyle mazisi tertemiz olan köklü bir takımı bir alt kümeye düşüyorsunuz. Futbolun adaleti yok bunu biliyoruz ama Federasyonu\'nda mı yok?

Bu maçın hakemleri, gözlemcileri, Federson yetkileri var. Ceyhanspor- Mezitli maçını hatırlayalım. Ceyhanspor Mezitlispor\'u 2-1 maðlup etti. Kaldı ki Ceyhanspor, Mezitliye maðlup olsa dahi düşmüyordu.  Lig tescil edilmiş, Ceyhanspor\'da yönetim deðişmiş 2008-2009 maçları tamamlandıktan sonra bu böyle bir karar geliyor. O zaman şunu sormak lazım yetkilere madem öyle bir şey vardı. Neden gecen yıl bunu yapmadınız? Niçin Ligi Tescil ettiniz. Neden yeni gelen yönetime bu kadar masraf ettirdiniz. Bunun transfer paraları, kampı, lisans paraları, deplasman giderleri tüm bunları hesaplandıðınız zaman külfeti nerdeyse bir milyon geçiyor. Bunun hesabını kim verecek. Ceyhanspor\'un köklü tarihinde hiç böyle bir şey gelmemiş başına ama bu gün bakıldıðında Ceyhanspor çok aðır bir ithamla cezalandırıldıðı görülüyor.

Ceyhanspor Kulüp Başkanı Mustafa Aydar, mahkemeye gideceklerini ve haklı olduklarını ispatlayacaklarını söylerken, dönemin Başkanı Sedat Sözlü ise Federasyonu\'nun güvenirliliðini yitirmemesi gerektiðine işaret ediyordu. Sözlü, telefonundan arayan kişinin kim olduðu ve ne yaptıðını nerden bilebilirdi ki? Kaldı ki, Telefon dinlenmesinin hukuksal olarak hiçbir gerekçesi olmadan bir takımın kaderiyle oynamak vicdansızlık deðimlidir?

Ceyhan\'da sporun gelişmesi için büyük maddiyatın altına girenler, böyle bir kararı federasyondan beklemediklerini söylerken ne kadar haklı oldukları bir kez daha gözler önüne serilmiştir.  Ceyhanspor\'un yetiştirmiş olduðu ve Türkiye\'ye kazandırmış olduðu sayısız sporcuları yazmaya kalksak sayfalar olmaz. Ama böyle bir telefonla bir takımın düşürülmesini doðrusu herkes gibi hayretle karşılıyorum.  

İnanıyorum ki, Türkiye Futbol Federasyonu böyle bir karardan geri adım atacak ve Ceyhanspor kaldıðı yerden devam edecektir. Ortada bir yanlışlık vardır ve bu yanlışlık düzeltilecektir. Bunun için tüm Ceyhanlılar, Adana\'nın 3. Ligdeki tek temsilcisi Ceyhan olduðunu bilen spor kamuoyu Federasyonu faks yaðmuruna, mail yaðmuruna davet ediyorum. Bu yanlışlıðın da biran evvel düzeltilmesi gerektiðini düşünüyorum.    

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları