Milli Mücadele Yolunda Özveriye var misiniz?

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1319 kez görüntülenmiştir.
TÜRK DÜNYASI YAZARLARLARI

Milli Mücadele Yolunda çalışmak Can verip, Kan vermek büyük özverili olarak bu yolu seçen prensipli, ilkeli olan Türkler, onuruna, töresine baðlı olmasıyla güçlü sert yürekli olarak ölümü, korkuyu hiç düşünmeden Türk milletine, tarihine inanarak topraðına, bayraðına, ana yurduna sahip çıkarak her an mücadele savaş alanı gibi hazır olmalıdır.

İyice Hainleri, işbirlikçileri, içimizde olan kanserleri koparıp atmalıdır bu yolun önderi, bu yolun elçisi, bekçisi olmalıdır, bu yol çelik gibi yürekler ister, denizler gibi millet, Türkçülük sevgisini kapsayan duygu, sevgi dolu Tanrı daðına varan gönülller ister, bu yolu seçen karşında aşılmayan daðlar, sıkıntılar, acılar her türlü baskı, işkenceler olsa bile onu aşmalıyız, engelleri, uçurumları, yok ederek kırarak kaldırmalıyız.

Bu Milli dava bir büyük teşkilatı, örgütü kuran saðlam, kahraman, töresine sahip, ölümden korkmayan baba yiðitler, gençler, Ülkücüler ister.

Evet sevgili kardeşlerim bizler bu yolu seçerken kendimizi, dünyamızı, düşünmedik bizim için Türk milletimiz tüm aşkların, sevgilerin üstündeydi, para, koltuk, sandalye satılmadan, yaşantımızı, dünyanın güzelliðini, ön Dört günlük gençliðimizi düşünmedik, her türlü acı, işkenceye katlanmak için tüm Türk dünyasının tutsaklıktan kurtarmasını, Türk birliðinin kurulmasını bizleri saran kucaklayan bir temiz sevgiyle, saygıyla, özverilikle, can deyip, kan deyip tüm varlıðını bu yoldan adayan örgütlenen büyük bir teşkilatın olmasını istedik.

Çalışmak için tüm Türk dünyasında anayasal, milli siyasi, kültürel haklarına kavuşmaları için büyük Milli Mücadelenin bir an önce güneş gibi doðmasını Umut ederek bu yolda birbirimizi tam olarak, içten, gönülden severek ilkemize, bayraðımıza, topraðımıza, Türkçülüðüme baðlanarak,

Bunun gerçekleştirmesi için canımızdan tüm özelliðimizden vazgeçtik.

Çünkü bu Milli Mücadele yolumuz birlik, Töre, Onur çalışanlarının, birbirlerinin sevenlerinin kendi çıkarlarını düşünmeyenlerin tek amaç prensibidir.

Bu yolda can kan vermeye siperde durarak şehit olanların yoludur, milli mücadelesidir, içimizi bizden olmayanlardan, bizleri sevmeyenlerden temizleyelim, biz kim olduðumuzu düşünmeden, gelecekte millet için ne yapacaðımızı ne türlü yardım ederek, milletimizin yücelmesini, yükselmesini üst düzeye ulaşacaðını planlamalıyız.

Milli Türkçülük davamızı, dilimizi, Edebiyatımızı, Kültürümüzü eski kalıntılarımızı, gelenek, göreneklerimizi koruyalım, canını, kanını bu yolda veren Alpaslan şehitlerimize sayðı duruşunda, Marşımızla durarak, ailelerinin yanında olmakla, uzun yıllardan beri özveri olarak tüm acıya, işkenceye, çileye, yurdundan, vatanından, topraðından, anne, baba, bacı kardeş, sevdiklerinden uzaklaşan kardeşlerimizle ilgilenerek, onları manevi olarak güçlendirerek moral, destek vermeliyiz.

Onları baðrımıza, yüreðimize gönlümüze sıkarak, sararak, kucaklamalıyız.

Suriye, İran, Irak, Doðu Türkistan Uygur, Gagavuz, Kale Hristiyanı, Kızılderili dünyanın neresinde bir Türk varsa oradan bizlerin milli mücadelemiz başlayarak, Türk birliði için birlikte çalışmalıyız.

Artık bu birliðin kurulma günü gelmiştir bunun yanında Türkçe öðrenen Olimpiyatı deðil Türk Dünyası birliðini kurarak Turan Türk dilleri birleştirerek, tüm Türk dünyasının tek Türkiye Türkçesiyle konuşmalarının tüm varlık gücümüzle gerçekleştirmeliyiz.

Bu milli mücadele yolunda, birlikte çalışmaya, şehitlerimizin, kahraman, yiðit insanlarımızın yollarında yürümeye var mısınız? Bu yolda can kan verip bayraðımıza, topraðımıza, yurdumuza Türk dünyamızın yanında olmaya var mısınız? Tek Türkçülük bayraðımızı sonsuza dek yükseltmeye, yüceltmeye göklerde, tepe, daðlarda, denizlerde, mertlik, yiðitlik alanında Kınalı kuzular gibi, Bozkurtlar gibi, Andımızı, Marşımızı her bir alanda her bir Türk topraklarında okutmaya var mısınız?, birbirimizi hiçbir çıkar olmadan Türk kardeşini düşünen ona gönülden baðlı olanların yanında, tüm tutsaklık hayatı yaşayan Türk kardeşlerimizin, şehit annelerin gözyaşı dökerken, yüreðini daðlarken, Bacı kardeşlerimizin, gelinlerimizin siyah girerek Öksüz kalan yavrularının yaşlarını silerek yanlarında, saçlarını okşamada başlarının üstünde var mısınız?

Gelin güçlü kalalım, Birlikte olalım Artık bizler her zaman sizinleyiz acıda, sevinçte, mutlulukta,

İşkencede, çilede ve bu milli Mücadele yolunda ölmeye, birleşmeye, özverili olarak can, kan vermeye bir er, asker gibi her alanda hazır durmaya varız, var olacaðız, Siz de Var mısınız?

Yazan: Sadun KÖPRÜLÜ

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları