ZAMANDA YOLCULUK VEAŞK

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1181 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

Sıfırınaltındaydı sahip olduðum bütün duygular, acımasızca dondurulmuş ve geriyekaskatı kesilmiş olan son halim kalmıştı. Zamana karşı saplantılar kuşatmıştıetrafımı ve sonu gelmek bilmeyen paradokslar arasında kendi ölümüne sebep olanbir katil rolüne bürünüp duruyordum her defasında. Yaşam ve ölüm arasındaki o inceçizginin çizmiş olduðu sınırlar içinde devam ediyorken hayat, gökyüzününyeryüzüne olan uzaklıðı aramızda meydana gelen mesafenin had safhalaraulaştıðını gösteriyordu zihnimin her bir noktasında. Bir anda susuyordugözlerim ve gökyüzünün derinliklerine konmuş olan yıldızların sessizliðinidinliyordu. Düşünüyordum ve uzak mesafelere dalıp kendimce anlayamadıðımsorular soruyordum:

 

Gerçekten ulaşılmazımsen misin ya da gerçekten senin ulaşılmazın ben miyim? Biliyor musun belki deikimiz de birbirimizin ulaşılmazı deðilizdir. Belki de, kozmik bir olayınetrafında kümelenen farklı zaman dilimlerinin farklı mekanlarında biraraya gelişimizdibize bu hatayı yaptıran. Zamanda meydana gelen bir yolculuktu bizimkisi ve ulaşmayaçalıştıðımız nokta gelecek deðildi, sadece geçmişin ta kendisiydi. Geçmişedoðru yol alıp nesli tükenmiş olan dinozorlar misali yok olmanın yollarını arıyordukadeta. Ve kısmen de olsa bunu başardık sanırım. Tek taraflı da olsa hayatıkendimize zehir edip, cehennem ateşini yakmıştık birden tüm gemileri yakargibi. Bu sayede cehennem boşaltılmıştı ve bütün şeytanlar toplanıvermiştiüzerinde yaşamış olduðumuz dünyada.

 

Aşkın gözükördü ve bulaşıcı bir hastalık gibi tüm virüslerini yaymıştı vücüdumun her birnoktasına. Tüm kusurlarını örtbas etmiş ve mükemmel bir yapıya bürünmüştün gözlerimde.Tüm kusurlarını üstlenmiş ve yapmış olduðum her hatayı “onlar benim doðrularım” diyerekten kabullenmiştim.

 

Oysa ki,zamanda yolculukta aslolan geçmişe deðil, geleceðe yolculuktu. Gerektiðizamanlarda ışık hızına yaklaşıp yüz yıl sonrasına gitmenin olanaklı olduðudurumlarda yaşamaktı. Mantıðı duygulardan, duyguları mantıktan ayırmadandengeyi saðlayan geleceðe ulaşmaktı bize yarar saðlayacak olan.

 

Deðişen dünyanın deðişen koşulları çerçevesindedeðişmeliydi insan ve eskiyi deðil, her daim bıkmadan, usanmadan yeniyiaramalıydı umarsızca.

 

 Sıfırın üzerine çıkmaya başlıyordu sahipolduðum bütün duygular ve eriyip yok olmaya başlıyordu içimde, sana karşıhissettiklerim. Kabuk baðlamış yaralarımın iyileşme zamanıydı şimdi. Gözlerinidünyaya, yeni açmış bir bebek gibi yeniden doðarak kucaklamaya başladım hayatseni. Söndürmeye başladım dünya üzerinde yakmış olduðum cehennem ateşini veiçimde inşa etmeye başladım cennet bahçelerini. Cennet boşaltılmıştı ve bütünmelekler toplanıvermişti üzerinde yaşamış olduðumuz dünyada.

 

Aşk, herdaim var olmuştu hayatımda ve artık aşkın gözü kör deðildi. Aşk, görüyordu herşeyi tüm çıplaklıðıyla ve ortada yanlış olan doðrular yoktu. Geride sadece yaşanmışolan anılar vardı ve her yıkımın ardında bir yaratıcılık baş göstermişti. Düşüncelerdeðişmiş, algılar doðru yönde şekillenmişti ve yaşam felsefesi “her son yeni bir başlangıçtır”diyerekten son noktayı koyup geleceðe doðru hızla yol almıştı. Ve artık aşk,geçmişte yaşananlarla deðil, gelecekte yaşanacak olanlar üzerine kurgulanmış,zamanda yolculuk çoktan başlamıştı.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları