AŞKIN YER ÇEKİMİ VEZAMAN

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1199 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

Zamanın doðasını anlamak ne kadar zor ise senindoðanı da anlamak bir o kadar zor olsa gerek. Zaman, her ne kadar kişiye özelise sen de kainattaki mevcudiyetinle bana özelsin.

 

Her şeybasit bir yer çekimiyle başlamıştı ve aşk geriye dönüş yolarını tıkayıp ileriyegidiş yollarını mümkün kılıyordu her defasında. Gel-gitler arasında savrulurkenbedenim, geçmişimde yaşanılan acılarımın kainattaki en büyük yok edicisi olmuştunsen. Zaman ve mekan birbirine ne kadar baðlı bulunyorsa, ben de sana o kadarsıkı sıkıya baðlı bulunuyordum aslında ve aramızda oluşan bu bað beni hayatabaðlayan bir sır perdesi gibi aniden aralanmıştı adeta.

 

Yer çekimininazaldıðı noktalarda zaman hızlıca akıp gidiyordu mekandan uzaklaştıkça. Zaman,git gide yavaşlıyordu mekana yaklaştıkça yer çekiminin artması dolayısıyla. Aşkınyer çekimi zamanla ters orantılı bir şekilde işlemekteydi ve zaman-mekanolayını adeta silip atıyordu bir kalemde. Zaman, su gibi akıp gidiyordu aşkınyer çekiminde, seninle aynı mekanda, aynı havayı soludukça ve zaman geçmekbilmiyordu aşkın yer çekiminin olmadıðı, senden uzaklarda farklı mekanlarda yeraldıkça. 

 

Bedeniminher bir noktasında iklim deðişikliði meydana getiriyordu senden uzaklardageçirdiðim anlar. Yıkık dökük bir hale bürünen hayallaerimde belirsiz bombardımanlaroluşuyor ve düşüncelerimde başlayan savaş alanından hep yenik çıkıyordum.Sensiz soluduðum her anın frekans deðişikliðinde sarsıcı depremler kuşatıyorduetrafımı ve okyanusun kontrol edilemeyen devasa dalgaları arasında boðuşarakcan veriyordum defalarca. Bedenim gibi beynim de kontrol altına alınmış vesensizliðin yaymış olduðu kıvılcımlar vücudumun her bir noktasında bir başkaacıyı tetikleyen unsur olmuştu. Aslında her sarsıntı düşüncelerimde meydanagelen deðişimin bir işaretiydi ve düşüncelerim her daim deðişiyordu.

 

Ölüme yaklaştıðım her anımda uçurumlardanatlayıp gözlerindeki derinliklerde yok olmayı hayal ediyorum her defasında.Yükseklerden aşaðı her düştüðümde kollarında bulmak istiyorum cansız bedenimive yüreðinde can bulup yeniden hayata dönmeyi umut ediyorum.

 

Hayat, meydana gelen deðişim paralelinde şekilleniyordu vegeçmişte yapılan her hata gelecekte ortaya çıkacak başka bir doðru olarak haneyeyazılıyordu. Zaman, doðru ve yanlışların toplamından oluşan bir döngününizlerini barındırıyordu her bir noktasında ve aşk, zaman yolculuðunda maðlubiyetlerikabul etmeyip her daim yeni galibiyetlerin varlıðını işaret ediyordu, bu döngününiçerisinde yer alan her canlıya.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları