KOZMİK DERİNLİK VE SEN

Bu makale 30-11--0001 00:00 eklenmiş ve 1143 kez görüntülenmiştir.
Murat TAŞ

Öyle zannediyorum ki, sonsuza kadar merak ediyorolacaðım ben de yaratmış olduðun harikaları ve meydana getirdiðin felaketleri.Bende yaratmış olduðun harikalarla güzel yeni dunyaları keşfederken; bendemeydana getirmiş olduðun felaketlerle de kötü niyetli karanlık guçlerin elindemahkum oldu benliðim. Karmaşık duygular etrafında kümelenen zıtlıkların oluşturduðubir ilişkinin çemberinde dönüp durdu hayatım.

 

Zamanınbaşlangıcı ya da dunyanın sonu…

 

Tüm bunları görmeye cesaretimiz olacak mıydı yada bu döngüden kaçmamız mı gerekecekti? Zamanımız sandıðımızdan daha da kısıtlıydıve bizden önceki insanlardan daha uzaða gitmemiz için daha hızlı olmamızgerekiyordu. Dünyanın altını üstüne getirip hakkında bilmediðim ve keşfedilmeyibekleyen başka sırların da olmalıydı. Sihirli işaretler ve doðaüstü kehanetleriiçerisinde barındıran gizemler karmaşası.

 

Evren gibi, sen de çelişkiler, yanılgılar vetuzaklar barındırıyordun içinde. O an, sıðınacak bir limana ihtiyaç duyuyordumve hangi yöne gidebileceðimi kestirmek çok zordu. Her yönde sonsuz olasılıkmevcuttu ve hangi yön olursa olsun hızlanmamız gerekiyordu. Mesafeler öyle büyüktüki kavramak neredeyse imkansızdı. Meydana gelen olaylar hayal ettiðimden dahakarmaşık ve tehlikeliydi. Yok olmanın eşiðinde gibiydik ve uçsuz bucaksızkaranlık bir oyanusun üzerinde yüzen ilkel bir salın üzerinde ilerliyorgibiydik. Okyanusun akıl almaz boyuttaki dalgaları her an bizi içine çekipyutacakmış gibi üzerimize yürüyordu ve bitmeyecek bir kaos içinde çırpınışlarbeliriyordu. 

 

Kaosun içerisinde bir düzen oluşturmaya çalışıpyaratılış ve yok oluş döngüsünün manasını kavramanın yollarını arıyorduk adeta.İnanılması güç bu kuvvetin kaynaðı bir canavarın derinliklerinde yatan karanlıkbir kalp misali atıp duruyordu. Sonun başlangıcında yok oluş naraları atılıyorve kozmik bir karanlık cað baş gösteriyordu. Devasa bir patlamanın yaymış olduðuışık ile evrenin sınırına varmış bulunuyorduk.

 

Kozmik bir mayın tarlasına doðru yol alıyorkenbir patlamanın etrafa saçtıðı şarapnel parçaları gibi hızlıca uzaklaşıpgidiyordun benden ve aynı hızla bedenimin her bir noktasına bir dahaçıkmamacasına saplanıp, silinmeyecek olan derin yaralar bırakarak bir hatıramisali kalıyordun bende ve benliðimde. Sen, tehlikenin saçmış olduðu harikalarve kabusların varlıðında oluşan hayallerimdin.

 

Evrenin hikayesiaslında bizim de hikayemizdi…

 

Büyük patlamanın olduðu an, nasıl ki tarihteki enşiddetli ve yaratıcı an idiyse; benim hayatımdakı en şiddetli ve yaratıcı ansenin benim kalbimde yer etmeye başladıðın an idi. Burası, bu yolculuðun bittiðive yeni bir yolculuðun başladıðı, evrenin ve aşkın var olduðu yerdi. Büyükpatlamanın ışıkları bugün hala yansımaya devam ediyor.

 

Çokuzaklarda bir yerlerde birbirimize paralel hayatlar yaşıyor olabiliriz. Eðerhayat başlayıp bitmediyse...

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Diğer yazıları...
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları